Film: Sľub večnej lásky / Love’s Enduring Promise (2004)

Dráma, Romantický
USA, 2004, 90 min
Réžia: Michael Landon Jr.
Hudba: Kevin Kiner
Hrajú: January Jones, Logan Bartholomew, Dale Midkiff, Katherine Heigl, Kesun Loder, Logan Arens, Mackenzie Astin, Cliff De Young, Michael Bartel, Dominic Scott Kay, Cara DeLizi;

Film o láske medzi mužom a ženou, kde skutočná láska je rozhodnutá čakať na toho pravého. Príbeh však rozpráva aj o láske syna k otcovi, ktorá pretrváva napriek zatvrdnutosti otcovho srdca. Film dotvárajú aj príbehy viacerých ďalších postáv.

Dej filmu
Missy Davisová je mladá učiteľka v malej vidieckej škole. Jedného dňa sa spoznáva s Grandom Thomasom, ktorý pracuje na železnici, a ktorý má o Missy záujem. Missin otec si zanedlho vážne poraní nohu sekerou a život mu zachráni mladý Neight, ktorý ho nájde a tiež vylieči. Keďže Missin otec nemôže po svojom zranení pracovať na poli, musia ho zastúpiť jeho manželka a dcéra. Napokon im príde s prácou pomôcť aj Neight. Neight pochádza z neďalekého domu, odkiaľ pred rokmi ušiel, keď sa v ich rodine udiala tragická udalosť a ich rodina sa rozpadla. Zomrel vtedy Neightov mladší brat, pričom jeho smrť neúmyselne zapríčinil práve Neight. Neight sa do svojho rodného kraja v podstate vrátil, aby sa udobril so svojim otcom. Keď sa Neight snaží urovnať vzťah s otcom, kvôli otcovej nevrlosti to nie je možné.
Čo sa týka vzťahu Granda a Missy, keď Missy spozná Grandovu namyslenosť, odmieta jeho ponuku na sobáš. Nie je ochotná ho ani pobozkať, lebo ako hovorí, svoj bozk dá len tomu mužovi, za ktorého sa bude chcieť vydať. Keď sa Neight dozvie, že Missy sa už nestretáva s Grandom, zostane u nich pracovať a nakoniec požiada Missy o ruku a ona súhlasí.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Bozkávanie.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Viac krát neúctivé vyslovovanie Božieho mena.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Poranenie nohy sekerou.
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment