Film: Sľub večnej lásky / Love’s Enduring Promise (2004)

Skutočná láska je rozhodnutá čakať na toho pravého. Film rozprávajúci nielen o láske medzi mužom a ženou, ale aj o láske syna k otcovi.

Film_Slub_vecnej_lasky_2004

Dej filmu

Missy Davisová je mladá učiteľka v malej vidieckej škole. Jedného dňa sa spoznáva s Grandom Thomasom, ktorý pracuje na železnici, a ktorý má o Missy záujem.

Missin otec si zanedlho vážne poraní nohu sekerou a život mu zachráni mladý Neight, ktorý ho nájde a vylieči. Missin otec nemôže po svojom zranení pracovať na poli a musí ho zastúpiť jeho manželka a dcéra. Na pomoc im prichádza aj Neight.

Neight pochádza z neďalekého domu, odkiaľ pred rokmi ušiel, keď sa v ich rodine udiala tragická udalosť a ich rodina sa rozpadla. Zomrel vtedy Neightov mladší brat, pričom jeho smrť neúmyselne zapríčinil práve Neight.

Neight sa do svojho rodného kraja vrátil, aby sa udobril so svojim otcom. Jeho prítomnosť zamotá viaceré vzťahy odvíjajúce sa v tomto kraji.

Dráma, Romantický
USA, 2004, 90 min
Réžia: Michael Landon Jr.;
Hudba: Kevin Kiner;
Hrajú: January Jones, Logan Bartholomew, Dale Midkiff, Katherine Heigl, Kesun Loder, Logan Arens, Mackenzie Astin, Cliff De Young, Michael Bartel, Dominic Scott Kay, Cara DeLizi;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Bozkávanie.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Viac krát neúctivé vyslovovanie Božieho mena.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Poranenie nohy sekerou.
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.