Film: Právo na lásku / Nekonečné dedictví lásky / Love’s Unending Legacy (2007)

Voľné pokračovanie filmu Šťastie večnej lásky a Cesta lásky a nádeje. Film o strate, bolesti, ale aj láske a opätovnom budovaní vzťahov a rodiny.

Dej filmu

Missie, po tom čo jej muža šerifa, zastrelili v saloone, vychováva svojho syna sama. Spolu so svojim dieťaťom prichádza za svojimi rodičmi, kde si nájdu nový domov.

Missie začne pracovať ako učiteľka a onedlho sa ujme štrnásťročnej siroty bez domova – Belindy Marshallovej. Belindin brat sa dostáva do rodiny miestneho tyrana a jeho manželky. Belindu aj Missy táto situácia veľmi trápi a vyriešiť im ju pomáha aj miestny šerif Zack Tyler.

Skrz rôzne ťažkosti a ich prekonávanie si títo ľudia budujú vzájomné vzťahy a Missie aj schopnosť získať stratenú nádej a radosť zo života a Zack svoju vieru v Boha.


Dráma / Rodinný / Romantický / Western
USA, 2007, 85 min
Réžia: Mark Griffiths;
Hrajú: Erin Cottrell, Dale Midkiff, Victor Browne, Samantha Smith, Holliston Coleman, Dale Waddington, Dave Florek, Jeremy Shada, Bret Loehr;


Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: 1x dlhšia pasáž s viacerými scénami, v ktorej má Missy šaty s väčším výstrihom. 1x bozkávanie sa zaľúbencov.

Násilie a brutalita: Asi dva krát ukázané zastrelenie muža. Prehnane tvrdé správanie k dieťaťu zo strany nevlastných rodičov.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x božekovanie.

Alkohol/Drogy/Fajčenie:

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné:

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12


Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.