Most do Krajiny Terabithia / Bridge to Terabithia (2007)

Adaptácia rovnomenného celosvetového bestselleru Katherine Patersonovej. Hlavné postavy, Jess a Leslie, si vytvoria svoje imaginárne fantasy kráľovstvo. Nečakaný a veľmi silný záver je pridanou hodnotou tohto príjemného rodinného filmu.

Film_Most_do_krajiny_Terabithia_2007

Dej filmu

Jessi je outsaider a stáva sa terčom šikany od iných žiakov v škole. Leslie je dievča, ktoré sa práve prisťahovala so svojimi rodičmi do mesta, kde žije Jessi. Okrem toho, že sa stáva novou žiačkou v jeho triede, ich nový dom susedí práve s domom, kde býva Jessi.

Jedného dňa po príchode zo školy sa obaja rozhodnú podniknúť nejaké dobrodružstvo v blízkom lese. Vďaka lanu, ktoré slúži na premostenie potoka sa dostávajú na druhý breh, kde začínajú budovať svoj fantazijný svet Terabithie.

Tento spôsob trávenia voľného času a ich vzájomné priateľstvo im pomáha preniesť sa ponad ťažkosti či už z ich rodín alebo zo školy.

Jednu sobotu zavolá Jessiho na výlet do múzea jeho učiteľka hudobnej výchovy. Jessi zvažuje, či má zavolať na tento výlet aj Leslie, ale nakoniec sa rozhodne, že pôjde bez nej. Keď sa z výletu vráti späť domov, dozvedá sa, že Leslie sa utopila pri páde z lana v rozbúrenom potoku.

Napriek tejto smutnej udalosti, sa veľa vecí mení k lepšiemu. Jessi sa totiž skrz priateľstvo s Leslie naučil a uvedomil si mnoho dôležitých vecí.

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný
USA, 2007, 90 min
Réžia: Gabor Csupo
Hudba: Aaron Zigman
Hrajú: Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick, Bailee Madison;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: Ubližovanie si detí navzájom v škole, šikanovanie.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Smrť Leslie.
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.