Film: Lukewarm (2012)

Luke a Jessi vyrástli v kresťanskom prostredí, ale ich život je ďaleko od praktizovania kresťanskej viery. Film rozpráva o chybách, ktorých sa v živote dopúšťame, o ich náprave a o prekonávaní nenávisti láskou.

Film_Lukewarm

Dej filmu

Udalosti z Lukeovho detstva výrazne ovplyvnili jeho dospelosť, vzťah k otcovi i k Bohu.

Luke sa tvári ako kresťan, ale je tolerantný k mnohému zlému vo svojom živote. Žije spolu so svojou priateľkou Jessi v jednom byte, napriek tomu, že nie sú zosobášení. Majú síce výčitky svedomia a ona už dávno vyzýva Lukea, aby sa zobrali, ale Luke má stále nejaký dôvod prečo ešte nie.

Luke pracuje v bare, kde sa aj vďaka nemu ľudia chodia opíjať. Je tu svojim kamarátom nahováraný na pitky s ľahkými dievčatami. To spôsobí krízu v jeho vzťahu s Jessi.

Keď Luke vidí kam ho priviedla jeho túžba po peniazoch a jeho hýrenie, rozhodne sa opustiť prácu barmana. Pod vplyvom horlivého kresťanského priateľa menom Thomas objavuje cestu k Bohu. Zblíženie s Bohom zásadne mení i jeho ďalšie vzťahy.

Dráma
USA, 2012
Réžia: Thomas Makowski;
Hrajú: John Schneider, Nicole Gale Anderson, Bill Cobbs, Jeremy Jones;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Nezosobášení Luke a Jessi žijúci spolu, čo je však aj vo filme vykresľované ako problém. Rozvod Lukeových rodičov. Flirtovanie s ľahkými dievčatami. Krátke sukne.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Viac krát pitie alkoholu až opíjanie sa.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Zrazenie staršieho muža bezdomovcom.
Iné: Trochu prehnané vnucovanie evanjelia.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.