Film: Late One Night (2001)

Krátky film o skupinke provokatérov prechovávajúcich odpor ku kresťanom a jendej ich obeti, ktorá však zareaguje na ich primitívnye výstupy pokojne, vynaliezavo a zároveň láskavo.

lateonenight

Dej filmu

Larry je mladý muž, ktorý neverí v to, že Boh ho môže milovať. Jeho život je naplnený nenávisťou a odporom. Jeho vnútorné problémy pramenia z jeho ťažkého detstva a z neúspechov, ktoré ho v živote postretli.

Jedného večera stretáva mladého kresťana, na ktorom si začne ventilovať svoje psychické problémy. Ich rozhovor je dosť svojrázny, ale mladý kresťan znáša Larryho výlevy trpezlivo.

Odpovedá na Larryho námietky, ale to Larrymu očividne nestačí. Nakoniec jeho posledným gestom dá šarmantne odpoveď aj na Larryho poslednú a najnaliehavejšiu otázku: Ako ma Boh môže milovať, keď Boh dopustil toto v mojom živote?

Dráma
USA, 2001, 33 min
Réžia: Dave Christiano;
Hrajú: Brad Heller, Josh Gaffga, Hugh McLean;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Larryho hulvátske správanie, nadávky.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.