Film: Abulele (2015)

Film Abulele

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Izrael, 2015, 90 min

Réžia: Jonathan Geva;

Hrajú: Yoav Sadian, Idan Barkai, Makram Khoury, Micha Celektar, Rotem Keinan, Oded Leopold, Yehuda Mor, Liora Rivlin, Bar Miniely;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: Viac krát dievča v šortkách., čo nie je veľmi príkladné, z hľadiska formovania k slušnému obliekaniu. 1x žena v kratšej sukni.

Násilie a brutalita: 1x bitka chlapcov. 1x ohrozovanie druhých ľudí zbraňou a výstrel do vzduchu.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):Asi 2x vyslovenie “sakra”. 1x vyslovenie “pre Boha”.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Asi 1x muž zapaľujúci si cigaretu.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Rozprávanie morbídnej strašidelnej historky. Viaceré scény, ktoré môžu vyvolávať strach.

Iné: Viac krát šikanovanie chlapca od spolužiakov. Asi 3 krát zaklamanie chlapca dospelému. Návrh Abulelemu na zožratie spolužiačky. Syn hádajúci sa so smútiacou odmeranou matkou. Jedna scéna, kde sa manželia fyzicky naťahujú kvôli synovým veciam. Dievča jeden krát rozpráva o otcovi, ktorý ju a jej mamu opustil.

Vhodnosť pre deti od: 9

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.