Film: Heidi – dievčatko z hôr / Heidi – děvčátko z hor (2015)

Nádherné spracovanie známeho príbehu o malej Heidi z krásneho alpského prostredia s úžasnými zábermi švajčiarskej prírody. Jeden z najkrajších rodinných príbehov aké možno nájsť, spracovaný veľmi pútavou formou do modernej podoby. Film naplnený láskou a dobrotou.

Film-Heidi-děvčátko-z-hor-2015

Dej filmu

Sirota Heidi je privedená svojou tetou k deduškovi Brunovi do Álp. Síce najskôr deduško odmieta starostlivosť o Heidi, všetko sa zmení kvôli Heidinej láskavosti a dobrosrdečnosti.

Heidi sa v horách spoznáva s Petrom, malým pastierom kôz, ktorý sa stáva jej kamarátom v tomto krásnom, ale tvrdom prostredí.

O nejaký čas prichádza teta po Heidi, aby ju zobrala do mesta Frankfurt. Chce, aby sa Heidi vzdelávala a zažila vhodnejšie prostredie pre jej rozvoj. Deduško to odmieta, ale nepodarí sa mu zabrániť odchodu Heidi.

Heidi prichádza do Frankfurtu, kde sa spoznáva s Klárou zo zámožnej rodiny. Stávajú sa z nich najlepšie kamarátky. Napriek všetkým vymoženostiam a Klárinej prítomnosti zostáva Heidi v spomienkach u milovaného deduška v Alpách.

Heidi chradne a lekár rozhodne, že bude pre ňu najlepšie, aby odcestovala späť do hôr. Po určitom čase ju prichádza navštíviť k deduškovi aj Klára, ktorej nové prostredie veľmi prospeje.

Rodinný / Dobrodružný
Nemecko / Švajčiarsko, 2015, 105 min
Réžia: Rosalind Ross;
Hrajú: Mark Wahlberg, Mel Gibson, Teresa Ruiz, Jacki Weaver, Malcolm McDowell, Niko Nicotera, Chiquita Fuller, Bryan Kreutz, Annet Mahendru;

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: Pár krát agresívny deduško Bruno.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x vyslovenie “sakra”.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Asi v troch scénach nalievanie a popíjanie alkoholu.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: 

Iné: Postava Petra je opakom malej Heidi. Ukáže sa viacerými zápornými prejavmi ako klamanie, bitie kôz, drzosť voči svojej mame, spustenie Klárinho vozíka do priepasti.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 7
Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.