Film: Spasení Sarah Cainové / Saving Sarah Cain (1992)

Dráma
USA, 2007, 99 min
Réžia: Michael Landon Jr.
Hrajú: Lisa Pepper, Elliott Gould, Jennifer O’Dell, Soren Fulton, Bailee Madison, Tess Harper, Monique Lanier, K. Danor Gerald, Danielle Chuchran, Tom Markus, David Clennon;

Príjemný rodinný príbeh o mladej žene Sarah a deťoch jej sestry, ktoré skomplikujú predstavy o jej živote, tak ako si ho ona naplánovala.

Dej filmu
Sarah a jej sestra vyrastali bez rodičov. Mali len jedna druhú. Keď vyrástli, Sarahina sestra sa vydala za amiša. Z toho dôvodu sa prestali stretávať, keďže amišovia žijú značne izolovaným spôsobom života. Časom Sarahinej sestre zomrel jej manžel a napokon i ona. Sarah prichádza na pohreb svojej sestry, kde spoznáva sestrine deti, o ktoré sa nemá kto postarať. Sarah sa rozhodne, že deti vezme k sebe domov do mesta, preč z komunity amišov. V opačnom prípade by bol osud detí otázny, pretože žiadna rodina medzi amišmi nemala možnosť prijať všetky deti spoločne do starostlivosti.
Život detí po príchode do mesta je pre ne dosť náročný. Sarah ako nie veľmi úspešná novinárka sa snaží zužitkovať túto novú situáciu v jej živote na sanovanie jej novinárskeho renomé. Po čase však veci prestávajú fungovať tak, ako by chcela. Nakoniec si uvedomí, že všetko čo robila, robila tak, aby to vyhovovalo čo najlepšie jej samej, bez ohľadu na skutočné dobro sestriných detí, ktoré zobrala do opatery.
Vyvrcholením filmu je odchod Sáry s deťmi medzi amišov, kde po určitých problémoch zostáva s nimi žiť v ich rodnom prostredí, kde za ňou prichádza aj jej priateľ Brian, ktorý ju požiada o ruku.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Asi 1x bozkávanie sa zaľúbencov. Dekadentné vystupovanie zopár novinárov, sexistické narážky. Pár krát vypasované oblečenie.
Násilie a brutalita: Súťažné zápasenie.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Viac krát božekovanie alebo ,,sakra”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

DVD k zakúpeniu
DVD k zakúpeniu

Leave a Comment