Film: Čo by robil Ježiš II: Rezbár / WWJD II: The Woodcarver (2012)

Film o rodine, kde to v manželstve neklape a výsledkom sú problémy v správaní ich syna. Film o obetavosti, nápomocnosti, odpustení, sile modlitby a hľadaní pevného základu, ktorý môže zachrániť manželstvo.

Film_Co_by_robil_Jezis_Rezbar_2012

Dej filmu

Dojímavý film, ktorý začína tým ako Matthew poškodí exteriér kostola v meste, kde býva. Robí to na znak sklamania sa v Bohu, ktorého prosil o záchranu manželstva svojich rodičov.

Matthew sa vďaka tejto udalosti spoznáva so starým Erniem, ktorý je tesár, a ktorý mu podá pomocnú ruku, keď to doma už nevie vydržať. Matthew začne pomáhať Erniemu pri vyrezávaní a obnove drevených častí pre kostol. Ich prácu sa však snažia prekaziť ľudia z konkurenčnej firmy, kde dokonca pracuje aj Matthewov otec.

Zo začiatku Matthewovi v tomto novom koníčku rodičia bránia, avšak postupom času sa situácia zmení, keď aj rodičia vidia ako sa ich syn začína meniť k lepšiemu. Mottom Matthewovho života sa stáva WWJD, teda čo by v daných situáciách, s ktorými sa stretáva, robil sám Ježiš.

Cez Matthewa si aj jeho rodičia stále viac uvedomujú, že to na čo vo svojom živote zabudli, je dať Bohu prvé miesto vo svojom manželstve.

Dráma
USA, 2012, 91 min
Réžia: Terry Ingram;
Hrajú: John Ratzenberger, Dakota Daulby, Stephen E. Harrison, Anthony Harrison, Nicole Oliver;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi 1x vyslovenie “sakra”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Zasiahnutie Ernieho stehna dlátom.
Iné: Rozbíjanie okien a exteriéru na kostole. Rozvádzajúci sa manželia a hádky medzi nimi. Matthew nechce žiť s rodičmi kvôli rozbrojom medzi nimi.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.