Film: Čo by robil Ježiš II: Rezbár / WWJD II: The Woodcarver (2012)

Dráma
USA, 2012, 91 min
Réžia: Terry Ingram
Hrajú: John Ratzenberger, Dakota Daulby, Stephen E. Harrison, Anthony Harrison, Nicole Oliver;

Perfektný film o rodine, kde to v manželstve neklape a výsledkom sú problémy v správaní ich syna. Film o obetavosti, nápomocnosti, odpustení a hľadaní pevného základu, ktorý môže zachrániť manželstvo.

Dej filmu
Tento dojímavý film začína tým ako Matthew poničí exteriér kostola v meste, kde býva. Robí to na znak sklamania sa v Bohu, ktorého prosil o záchranu manželstva svojich rodičov. Matthew sa vďaka tejto udalosti spoznáva so starým Erniem, ktorý je tesár, a ktorý mu podá pomocnú ruku, keď to doma už nevie vydržať. Matthew začne pomáhať Erniemu pri vyrezávaní a obnove drevených častí pre kostol. Ich prácu sa však snažia prekaziť ľudia z konkurenčnej firmy, kde dokonca pracuje aj Matthewov otec. Zo začiatku Matthewovi v tomto novom koníčku rodičia bránia, avšak postupom času sa situácia zmení, keď aj rodičia vidia ako sa ich syn začína meniť. Mottom Matthewovho života sa stáva WWJD, teda čo by v daných situáciách, s ktorými sa stretáva, robil sám Ježiš. Napokon sa cez Matthewa obnovuje aj vzťah medzi jeho rodičmi, ktorí si stále viac uvedomujú, že to na čo vo svojom živote zabudli, je dať Bohu prvé miesto vo svojom manželstve.
Podstatný odkaz filmu je i to, že človek by nemal nikdy podceňovať silu modlitby. Keď je totiž prosba človeka skutočne dobrá, Boh ju splní, i keď častokrát môže byť človek veľmi prekvapený, akým spôsobom Boh veci v živote človeka zariadi – to sú skúsenosti mnohých, ktorí Bohu dali priestor, aby konal v ich životoch.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi 1x vyslovenie “sakra”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Zasiahnutie Ernieho stehna dlátom.
Iné: Rozbíjanie okien a exteriéru na kostole. Rozvádzajúci sa manželia a hádky medzi nimi. Matthew nechce žiť s rodičmi kvôli rozbrojom medzi nimi.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment