Film: Standing Firm (2010)

Pekný príbeh o vzťahu otca a čerstvo dospelého syna. Ich vťah nebol ideálny, ale keď Steveov otec nájde cestu k Bohu, začínajú sa veci meniť.

StandingFirm1

Dej film

Po smrti manželky pri autonehode sa Dave trápi a je pre neho samotného oveľa ťažšie viesť domácnosť a splácať účty. Našťastie má usilovného syna Stevena, ktorý má otca rád a záleží mu na ňom.

Dave ani pred smrťou manželky nemal silnú vieru v Boha a po jej smrti na neho ešte viac zanevrel. Jeho synovi však záleží na tom, aby otec našiel cestu k Bohu.

Ešte, keď žila Daveova manželka, mali problémy v manželstve, kvôli Daveovej tvrdohlavej povahe a jeho svojvoľnosti. Po mnohých modlitbách a obete Daveovho syna, ale už aj skôr vďaka Daveovej manželke, Dave po viacerých životných neúspechoch začína rozhovor s Bohom. Z Davea a Stevea sa stávajú veľmi dobrí priatelia.

Dave mení aj prístup k zákazníkom vo svojej práci. So svojim nadšením pre evanjelium sa však nestretáva len s prijatím. Jeho problémy v práci pretrvávajú, avšak jeho zmenený prístup prináša prvé pozitívne ovocie.

Daveove a Steveove osudy sa prepletajú vo filme s osudmi viacerých ďalších postáv.

Dráma
USA, 2010, 80 min
Réžia: Kyle Prohaska;
Hrajú: Rob Reisman, Eric Stevenson, Debra Prohaska, Dave Gifford, Kyle Prohaska;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.