Film: Standing Firm (2010)

Dráma
USA, 2010, 80 min
Réžia: Kyle Prohaska
Hrajú: Rob Reisman, Eric Stevenson, Debra Prohaska, Dave Gifford, Kyle Prohaska;

Pekný príbeh o vzťahu otca a v podstate už dospelého syna. Ich vťah nebol od začiatku super. Premenil práve po tom, ako Dave, Steveov otec otvoril svoj život Bohu.

Dej filmu
Po smrti manželky pri autonehode sa Dave trápi a je pre neho samotného oveľa ťažšie viesť domácnosť a splácať účty. Našťastie má usilovného syna Stevena, ktorý má otca rád a záleží mu na ňom. Dave ani pred smrťou manželky nemal silnú vieru v Boha a po jej smrti na neho ešte viac zanevrel. Jeho synovi však záleží na tom, aby otec našiel cestu k Bohu. Ešte, keď žila Daveova manželka, mali problémy v manželstve, kvôli Daveovej tvrdohlavej povahe a jeho svojvoľnosti. Po mnohých modlitbách a obete Daveovho syna, ale už aj skôr Daveovej manželky, Dave po viacerých životných neúspechoch začína rozhovor s Bohom. Z Davea a Stevea sa stávajú veľmi dobrí priatelia.
Dave mení aj svoj prístup k zákazníkom vo svojej práci. So svojim nadšením pre evanjelium sa však nestretáva len s prijatím. Jeho problémy v práci pretrvávajú, avšak jeho zmenený prístup prináša prvé pozitívne ovocie. Daveove a Steveove osudy sa prepletajú vo filme s osudmi viacerých ďalších postáv.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment