Film: No greater love (2009)

Film o láske medzi manželmi Jeffom a Heather, ktorí sa rozišli, ale po rokoch našli k sebe cestu späť. Film o premene Heather, ktorá vo svojom živote padla až na dno a vďaka spoznaniu Ježiša Krista našla opäť chuť žiť.

Film_No_Greater_Love_2009

Dej filmu

Jeff sa rozíde so svojou manželkou Heather kvôli nezhodám ohľadom jeho práce a kvôli Heatheriným závislostiam. Desať rokov sám Jeff vychováva syna Ethana, pretože Heather od nich odišla.

Spoznáva Katie a po čase má záujem sa s ňou zosobášiť. Síce Jeff celé roky pravidelne myslí na Heather, nevie, kde by ju mal hľadať a prečo by mala mať o neho záujem, keď sa za celé roky neozvala.

Po desiatich rokoch sa opäť spolu stretávajú. Jeff sa rozíde s Katie a má záujem o Heather, aby sa k nim nasťahovala, a aby znova žili ako rodina.

Jeff sa dozvedá, že Heather sa stala kresťankou a zmenila svoj život po tom, čo padla na dno, kvôli drogám. Heather je dosť neistá a nevie čo má robiť.

Do značnej miery ju zneisťuje to, že Jeff je neveriaci a v jej protestantskej cirkvi, ktorej je súčasťou, vnímajú manželstvo po rozvode za ukončené a vstup do manželstva s neveriacim za nesprávny.

Dráma / Romantický
USA, 2009, 109 min
Réžia: Brad J. Silverman;
Hrajú: Anthony Tyler Quinn, Danielle Bisutti, Jay Underwood;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Bozkávanie sa manželov Jeffa a Heather.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Narážka na to, že Heather užívala drogy. Asi raz krátka scéna s pitím alkoholu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Viac krát ukázaná hádka manželov a vzájomný rozchod. Jeffov výbuch na syna a jeho následné ospravedlňovanie sa synovi je trochu prehnané, pretože na danom incidente mal značný podiel viny i jeho syn. Trochu divný pohľad na trvácnosť manželstva – nie je tomu ako napr. v Katolíckej cirkvi, kde je manželstvo platné aj po rozchode, respektíve rozvode.
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.