Film: No greater love (2009)

Dráma / Romantický
USA, 2009, 109 min
Réžia: Brad J. Silverman
Hrajú: Anthony Tyler Quinn, Danielle Bisutti, Jay Underwood;

Film o láske medzi manželmi Jeffom a Heather, ktorí sa rozišli, ale po rokoch našli opäť cestu späť k sebe. Ich zblíženie je najmä výsledkom zmeny u Heather, ktorá vo svojom živote padla až na dno, ale vďaka spoznaniu Ježiša Krista, nachádza opäť chuť žiť a cestu späť k Jeffovi.

Dej filmu
Jeff sa rozíde so svojou manželkou Heather kvôli nezhodám ohľadom jeho práce a kvôli Heatheriným závislostiam. Desať rokov sám Jeff vychováva syna Ethana, pretože Heather od nich odišla. Spoznáva Katie a po čase má záujem sa s ňou zosobášiť. Síce Jeff celé roky pravidelne myslí na Heather, nevie, kde by ju mal hľadať a prečo by mala mať o neho záujem, keď sa za celé roky neozvala. Po desiatich rokoch sa opäť spolu stretávajú. Jeff sa rozíde s Katie a má záujem o Heather, aby sa k nim nasťahovala, a aby znova žili ako rodina. Jeff sa dozvedá, že Heather sa stala kresťankou a zmenila svoj život po tom, čo padla na dno, kvôli drogám. Heather je dosť neistá a nevie čo má robiť. Do značnej miery ju zneisťuje to, že Jeff je neveriaci a v jej protestantskej cirkvi, ktorej je súčasťou, vnímajú manželstvo po rozvode za ukončené a vstup do manželstva s neveriacim sa nesprávny. Situácia je trochu viac zauzlenejšia, ale všetko napokon dobre dopadne. Z konania Heather budete mať však možno neraz veľmi zmiešané pocity. Ak bol zámer vzbudiť dojem, že skutočne nevie čo má robiť, tak potom sa to režisérovi ozaj podarilo.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Bozkávanie sa manželov Jeffa a Heather.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Narážka na to, že Heather užívala drogy. Asi raz krátka scéna s pitím alkoholu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Viac krát ukázaná hádka manželov a vzájomný rozchod. Jeffov výbuch na syna a jeho následné ospravedlňovanie sa synovi je trochu prehnané, pretože na danom incidente mal značný podiel viny i jeho syn. Trochu divný pohľad na trvácnosť manželstva – nie je tomu ako napr. v Katolíckej cirkvi, kde je manželstvo platné aj po rozchode, respektíve rozvode.
Vhodnosť pre deti od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment