Film: Cesta lásky a nádeje / Love’s Long Journey (2005)

Príbeh o manželoch Willym a Missile, ktorí sa rozhodnú pre nový život na Divokom západe. Silu a odvahu im dodáva silná kresťanská viera. Svojou láskou neobdarúvajú len jeden druhého, ale sú ochotní pomôcť aj ďalším ľuďom, s ktorými sa na novom mieste stretávajú.

Film_Cesta_lasky_a_nadeje_2005

Dej filmu

Willy a Missilla sa usadia na novom mieste v rozľahlej americkej krajine. Missila sa zakrátko stretáva s mladou Indiánkou a obidve sa stávajú dobrými priateľkami, ktoré si navzájom s radosťou pomáhajú.

Willy začína farmárčiť a najíma viacerých chlapov na prácu okolo dobytka. Willy má široké srdce a je ochtoný prijať aj chlapov, ktorých iní farmári odpísali. Dá im šancu a neoľutuje. Stáva sa z nich partia, v ktorej sú si navzájom oporou.

Po krajine sa potulujú traja miestni banditi, ktorí prepadávajú a lúpia. Jedného dňa sa rozhodnú prepadnúť aj Willyho a Missillu. Vďaka Missillinej kovbojskej šikovnosti napokon celá udalosť dopadne oveľa lepšie ako to na prvý pohľad vyzerá.

Žiaľ vo vypätej situácii zabije jeden z banditov svojho parťáka Sonnyho, ktorý po sebe zanecháva brata Jeffa, sirotu. Willy a Missilla krásne ukážu, že neprechovávajú nevraživosť ani voči svojim nepriateľom.

Dráma / Western
USA, 2005, 88 min
Réžia: Michael Landon Jr.;
Hrajú: Erin Cottrell, Logan Bartholomew, James Tupper, Frank McRae, Johann Urb, John Savage, Graham Phillips, Irene Bedard, Gil Birmingham, Jeff Kober, William Morgan Sheppard;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: 

Násilie a brutalita: 

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 

Alkohol/Drogy/Fajčenie: 

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné: 

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.