Film: Never Ashamed (1984)

Tim Hughes je mladík, ktorý vyrastá v náročnom období šesťdesiatych rokov, v prostredí americkej strednej školy. Jeho otec je značne protinábožensky zameraný televízny moderátor. Časom však jeho syn začne meniť otcov skreslený pohľad na náboženstvo i život.

NeverAshamed1

Dej filmu

Tim vyrastá v neveriacej rodine. Jedno leto sa dostane na kresťanský tábor a zažije duchovné obrátenie. Po návrate domov o tom rozpovie rodičom, ale tí nie sú vôbec nadšení.

Pred kamarátmi má však problém rozprávať o svojej nadobudnutej viere a tiež konať otvorene inak ako predtým. Neskôr sa pridáva ku ďalším kresťanským študentom do partie. Toto spoločenstvo mladých, je ale dosť uzavreté, pričom Timovi záleží aj na jeho rebelujúcom kamarátovi.

Kvôli tomu sa od neho začnú jeho noví kamaráti čiastočne dištancovať, ale Tim sa nenechá znechutiť. Odvahu mu dodáva inšpirácia Ježišovou obetavosťou a otvorenosťou aj pre veľkých hriešnikov.

Dráma
USA, 1984, 64 min
Réžia: Edward T. McDougal;
Hrajú: Tim Elwell, Jonathan Jancovic Michaels, Denyse Leahy;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Viac krát vyzývavo oblečené dievčatá. Trochu nechutné ponúkanie sa dievčaťa Timovi.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x vulgarizmus;
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 1x pitie piva a viac krát fajčenie.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.