Film: Fury to Freedom (1985)

Dráma
USA, 1985, 78 min
Kamera: Don Burgess;
Hrajú: Gil Gerard, Gerald Okamura;

Skutočný príbeh ukazujúci osudy mladého páru, v ktorých vzťahu na začiatku až príliš prevládala slepá zaľúbenosť a nerozvážnosť nad rozvážnosťou, zodpovednosťou a skutočnou láskou. Výsledkom bolo množstvo trápenia v ich spoločnom živote. Po určitom čase však dochádza k radikálnemu obratu.

Dej filmu
Raul je extravagantný mladík, cvičiaci Kung-fu , ktorý vyrástol v rodine, kde otec bol alkoholik, ktorý týral Raulovu matku. Sharon vyrástla v kresťanskej rodine pričom sa od nej očakáva, že si nájde muža, ktorý bude tiež praktizujúcim kresťanom. Napokon sa však dáva dokopy s Raulom, ktorý je svojim spôsobom exhibicionista a pôžitkár nesúci si množstvo zranení zo svojej rodiny, kde vyrástol.
Ich spoločný život sa po svadbe čoskoro mení zo sladkej romanci na nočnú moru. Trpí nielen Sharon, ale aj ich deti. Raul sa ukazuje vo svojom pravom svetle ako tyran a sukničkár. Situácia vyvrcholí v odchod Sharon s deťmi preč od Raula. Raul sa ju rozhodne zastreliť. Keď však berie do rúk zbraň, započúva sa do slov jedného kazateľa. Jeho slová sa dotknú Raulovho srdca a on zažíva obrátenie vo viere. Od tohoto okamihu sa kompletne mení jeho život.
Film poukazuje na to, že Boží dotyk môže urobiť aj z veľkého úbožiaka dobrého otca, mažela i syna. Raul sa zmieruje so svojou manželkou i so svojim otcom a stáva sa ohlasovateľom evanjelia pre druhých, ktorým svedčí o svojom pomýlenom živote a o nájdení cesty k pravému životu.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Krátke sukne, nerozvážny vzťah vyúsťujúci k otehotneniu a vstupu do manželstva z donútenia okolnosťami, podvádzanie manželky.
Násilie a brutalita: Fyzické násilie
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pitie alkoholu – otec alkoholik, fajčenie marihuany.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Vojnové udalosti z Vietnamu.
Iné: Náhle odvrátenie sa Raula od hriešneho života k horlivej viere v Boha je len naznačené, čo môže pre toho, kto niečo podobné nezažil pôsobiť tak, že to s nepochopením odsúdi. Do určitej miery nižšia kvalita a profesionalita hereckých výkonov.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 15

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment