Film: Greater (2016)

Inšpiratívny príbeh Brandona Burlswortha, ktorý sa vďaka svojej dobromyseľnosti a húževnatosti stal ikonou arkansaského tímu amerického futbalu.

Krestansky Film Movie Greater 2016

Dej filmu

Dej Brandonovho života sa prelína s prípravami na Brandonov pohreb a s duchovnou krízou, ktorú prežíva Brandonov brat po strate svojho milovaného súrodenca.

Film Greater je skutočný príbeh mladého Brandona, ktorý od mladosti bojoval s obezitou, ale vďaka svojej usilovnosti a vytrvalosti sa vypracoval na vynikajúceho hráča amerického futbalu.

Brandon vyrastá s bratom a mamou. Otec je alkoholik a nebýva s rodinou, preto sa Brandon s ním stretáva len sporadicky. Otca supluje Brandonovi jeho starší brat a preto Brandon až tak nepociťuje absenciu mužského vzoru v rodine.

Brandonovi mnohí nedávajú veľké šance a viac menej zvykne byť len stredobodom vtipov a rôznych posmeškov. Svoj podiel má na tom aj Brandonova introvertná a dobromyseľná povaha, čo hlavne zo začiatku zneužívajú najmä jeho osobnostne nevyrovnaní spoluhráči.

Brandon sa však nevzdáva. Jeho odhodlanosť ísť si za svojimi vysnenými cieľmi v spojení s dôverou v Boha je to čo ho neustále poháňa vpred. Za sebou necháva aj oveľa nádejnejších konkurentov.

Svojim životom ukázal veľký príklad cieľavedomosti, takže si ho po jeho tragickej smrti mnohorakými spôsobmi uctili najmä v arkansaskom tíme amerického futbalu a na rôznych miestach ho dodnes dávajú za príklad ďalším mladým.

Dráma / Životopisný / Športový
USA, 2016, 130 min
Réžia: David Hunt;
Hrajú: Neal McDonough, Leslie Easterbrook, Michael Parks, Nick Searcy, Quinton Aaron, M.C. Gainey, Fredric Lehne, Texas Battle, Tammy Barr, Josh Emerson, Adam Scarimbolo, Wayne Duvall, Scott Thomson;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát záber na vyzývavo oblečené roztlieskavačky v krátkych sukniach.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Pár krát božekovanie a “sakra”.
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Opíjanie sa Brandonovho otca.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Koniec s modlením pri neúspechoch v prípade jedného Brandonovho spoluhráča.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.