Film: Prázdne miesto v srdci / The Color of Rain (2014)

Zblíženie dvoch zranených rodín, kde každá prišla o jedného rodiča. Skutočný príbeh z amerického prostredia o tom ako vzájomná pomoc dvoch rodín ich po veľkej strate priviedla k novým vzťahom, kde zavládla láska a napokon spojenie do jednej veľkej rodiny.

Film_Prazdne_miesto_v_srdci_2014

Dej filmu

Gina, matka dvoch synov prichádza o manžela Matta, ktorý podľahol v boji s rakovinou. Pred koncom svojho života stihol zanechať Matt videonahrávky plné hlbokých myšlienok a rád pre svojich synov i manželku Ginu.

Krátko po tejto tragickej udalosti zomiera i Cathy Spehnová, manželka Michaela, ktorý sa musí teraz postarať o tri svoje osirelé deti. Gina i Michael sa snažia o svoje rodiny postarať najlepšie ako vedia, ale každý z nich má v určitej oblasti svoje prirodzené nedostatky.

Preto Gina chodí občas pomôcť Michaelovi s varením a praním a Michael zas Gine pomáha s montovaním novej postele a zaúča jej synov do majstrovania a basketbalu. Takto medzi nimi po čase vznikne viac než priateľstvo, ale všetko sa napriek vzájomnej náklonnosti a priateľstvám aj ich detí značne skomplikuje.

Dráma / Romantický
USA, 2014, 87 min
Réžia: Anne Wheeler;
Hrajú: Lacey Chabert, Warren Christie, Seth Isaac Johnson, Patrick Gilmore, Matthew Kevin Anderson, Sean Michael Kyer, Jim Thorburn, Alex Zahara, Allyson Grant, Kwesi Ameyaw;

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Viac krát väčší výstrih alebo obtiahnuté šaty. 1x bozk zaľúbencov.

Násilie a brutalita:

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Vyslovenie 1x “preboha”.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: 1x srandičky z fajčenia cigarety.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné: 1x scéna, kde v čase amerického Halloweenu, ktorý je karikatúrou duchovného sveta, pobehujú deti aj dospelí v maskách strašidiel a podobne.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.