Film: Where the Red Fern Grows / Kde roste červené kapradí (2003)

Film je o priateľstve chlapca a jeho dvoch psov, ale aj o sile rodiny, hrdinstve a dobrých medziľudských vzťahoch. Krásny film pre malých aj veľkých v jednom z mnohých filmových spracovaní.

movie where the red fern grows 2003

Dej filmu

Príjemný rodinný film o priateľstve chlapca Billyho Colemana a jeho dvoch verných psov. Billy zažije so svojimi psími priateľmi mnoho dobrodružstiev a nebezpečenstiev.

Billy je pracovitý chlapec, ktorý si vďaka svojej húževnatosti a vynaliezavosti zarobí na kúpu dvoch štvornohých kamarátov. Jedná sa o lovecké psy, s ktorými trénuje lov na medvedíkov čistotných.

Billy je vytrvalý a jedného dňa sa mu naskytne príležitosť stať sa so svojimi psami súčasťou jednej celkom lukratívnej súťaže. Síce kvôli jeho dobrosrdečnosti to spočiatku nevyzerá na víťazstvo, ale všetko sa napokon zmení.

Dráma / Rodinný / Dobrodružný
USA, 2003, 86 min
Réžia: Lyman Dayton, Sam Pillsbury;
Hrajú: Joseph Ashton, Dabney Coleman, Dave Matthews, Ned Beatty, Renee Faia, Mac Davis, Kris Kristofferson, Rocky Frisco, Johnny Dowers, Eric Starkey;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: Bitka medzi chlapcami. Chlapec spadol na sekeru a zomrel. Puma smrteľne poraní psa.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 

Alkohol/Drogy/Fajčenie: 

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: 

Iné: Chlapec odišiel z domu do blízkeho mesta a rodičia sa strachovali.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 7
Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.