Film: Zodi a Tehu: Princovia púšte (2023)

Rodinný film o radostiach a starostiach berberského chlapca, ktorý chytí za srdce. Typický malebný francúzsky film o priateľstve 12-ročného chlapca a zvieraťa, tentoraz dromedára. Film na spôsob Bella a Sebastián alebo Chlapec a pelikán z prostredia púšte a arabských krajín.

Movie Zodi et Téhu, frères du désert 2023

Dej filmu

Zodi je 12-ročný nomádsky chlapec. Medzi skalami v púšti objaví osirelé ťavie mláďa, ktorého sa ujme a stanú sa z nich najlepší priatelia.

Tehu je výnimočný bežec, vďaka čomu môže svojmu kmeňu priniesť veľa peňazí. Výnimočné schopnosti Tehua si ale všimne aj miestny pytliak a pašerák Tarek. Aby Zodi ochránil Tehua, rozhodne sa utiecť naprieč Saharou.

Cestou sa Zodi skamaráti s chlapcom, ktorý mu začne dohadzovať ťavie preteky, na ktorých obaja rozprávkovo zarábajú. Jedného dňa sa Zodimu opäť postaví do cesty Tarek, ktorý Tehua znova ukradne.

Zodi sa nevzdáva a Tehua vyslobodí. Na svojej strastiplnej ceste musí prekonať niekoľko veľkých prekážok.

Zodiho snom je prihlásiť Tehua na najvýznamnejšie ťavie preteky na svete, na ktorých by zarobil dosť peňazí, aby pomohol celému svojmu kmeňu. Avšak dosiahnuť tento cieľ, chce poriadnu dávku šťastia, šikovnosti a známostí.

Rodinný / Dobrodružný / Komédia

Francúzsko, 2023, 110 min

Názov v iných jazykoch: Zodi et Téhu, frères du désert

Réžia: Eric Barbier;

Hrajú: Alexandra Lamy, Youssef Hajdi, Jesuthasan Antonythasan, Pierre Hancisse, Nadia Benzakour, Amine Ennaji, Anas El Baz, Yassir Drief;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita: Žena v nočnej košeli s výstrihom na ramienka a žena v tielku na ramienka.
Násilie a brutalita: 
Zastrelenie Tehuovej ťavej matky po zrazení autom.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Kradnutie ťavy. Vysmievanie sa ostatných chlapcov v kmeni malému Zodimu. Zodi vezme moped bez opýtania.
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.