Film: Hladomor´33 (1991)

Hladomor´33 je výpoveďou o okradnutí a genocíde ukrajinského národa zo strany komunistického režimu. Film bol na Ukrajine premietaný pred úspešným referendom o nezávislosti a mal veľký ohlas. Zhmotňuje atmosféru hladu, biedy a zúfalstva danej doby. Film ukazujúci kam spoločnosť privádzajú zvrátené ideológie a ľudia, ktorí ignorujú alebo nenávidia Boha a jeho Prikázania.

Movie Golod 33 1991

Dej filmu

Miron Katrannik sa snaží s rodinou prežiť ťažké obdobie, ktoré je výsledkom socialistického experimentu. Na príkaz z Moskvy bolo konfiškované obilie i osivo.

Vojaci prechádzajú po jednotlivých domoch a berú ľuďom aj to málo čo im zostalo. Popri tom sa snažia ľudia ukrývať a chrániť predmety z miestneho kostola, ktoré by komunistickí žoldnieri radi speňažili.

Tých, ktorí s žoldniermi NKVD šíriacimi teror nespolupracujú, čaká mučenie alebo smrť. Hlad sa stupňuje, objavuje sa kanibalizmus, mŕtvych pribúda a smrť neobchádza ani rodinu Mirona Katrannika.

Dráma / Historický

Sovietsky zväz / Ukrajina, 1991, 115 min

Názov v iných jazykoch: Golod 33 / Holod 33 / Famine 33

Réžia: Oles Jančuk;

Hrajú: Alexej Gorbunov, Georgij Morozjuk;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: 
Viac krát ležiace mŕtvoly. Sediaci muž, ktorý spáchal samovraždu a iný muž, ktorý oceňuje to čo spravil. Scéna so strieľaním do ľudí. Scéna, kde muža zavesia na na dosku na lane. Zhadzovanie mŕtvol do jamy na spálenie. Asi 1x scéna s prejavmi kanibalizmu.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 
Alkohol/Drogy/Fajčenie: 
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: 
Okrádanie ľudí o jedlo a iné veci.
Vhodnosť pre deti od: 
15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.