Film: Volanie divočiny / Volání divočiny / The Call of the Wild (2020)

Filmové spracovanie legendárneho románu Jacka Londona. Prináša vygradovaný dobrodružný rodinný príbeh odvážneho psa a jeho cesty k životu s priateľom Johnom Thorntonom. To, ale nie je jeho posledný cieľ.

Dej filmu

Hlavný hrdina pes Buck kvôli zvratom osudu prechádza z rúk jedného majiteľa k druhému. Začína ako pes rozmaznávaný svojim bohatým majiteľom v slnečnej Kalifornii.

Po unesení obchodníkmi so psami, je predaný do mrazivej divočiny kanadského Yukonu behom vrcholiacej zlatej horúčky. V rukách černošského rozvozcu pošty pričuchne k životu v severskej divočine a stáva sa z neho mocný pes vedúci snežný záprah.

V Buckovom správaní sa perzonifikuje ohľaduplnosť voči ostatným členom svorky a pevný charakter. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck prežiť aj v týchto drsných podmienkach a dokonca si ich vychutnávať.

Najväčšie nebezpečenstvo pre Bucka a jeho priateľov nie je príroda, ale človek bažiaci po bohatstve a moci.

Dobrodružný / Dráma / Rodinný
USA, 2020, 100 min
Réžia: Chris Sanders;
Hrajú: Harrison Ford, Omar Sy, Dan Stevens, Karen Gillan, Bradley Whitford, Cara Gee, Colin Woodell, Scott MacDonald, Terry Notary, Jean Louisa Kelly, Wes Brown, Preston Bailey;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide):

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: 1x tvrdší súboj psov. 1x šľahanie psov bičom. Smrteľné postrelenie muža a súboj muža so psom, po ktorom muž zomrie pri páde do rúcajúceho sa horiaceho domu.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi 1x “preboha”.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Asi tri krát pitie alkoholu. Keď sa John Thornton snaží viac krát piť alkohol, Buck mu berie fľašu.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Padajúca lavína, prepad ženy a Bucka pod ľad.

Iné: John Thornton krátko rozpráva svoj životný príbeh, ktorého súčasťou je aj rozchod s jeho ženou.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.