Film: A Beautiful Day in the Neighborhood (2019)

Pán Rogers rozprávajúci príbehy pre deti je fenoménom, ktorý dokáže meniť aj srdcia dospelých. Film, kde ide o hlboké ľudské city, nenávisť, ale aj pochopenie a (ne)obyčajnú ľudskosť.

Dej filmu

Novinár Lloyd Vogel má napísať článok o Fredovi Rogersovi tvoriacemu kultovú reláciu pre deti. Lloyd má zložitý vzťah so svojim otcom, za ktorým sú rôzne zranenia a neodpustenie.

Sám je teraz otcom a učí sa ako sa k novej role má postaviť. Cez priateľstvo s Fredom odhaľuje Lloyd postupne korene svojich problémov a rozbitých vzťahov. Jeho „dozrievanie“ nie je priamočiare, ale prelína sa s rôznymi osobnými zápasmi a bojmi so svojim otcom.

Príbeh o tom aké je dôležité byť dobrým otcom a aké dôležité je odpustenie v našom živote.

Dráma / Životopisný
USA, 2019, 107 min
Réžia: Marielle Heller;
Hrajú: Tom Hanks, Matthew Rhys, Enrico Colantoni, Wendy Makkena, Chris Cooper, Tammy Blanchard, Susan Kelechi Watson, Sakina Jaffrey, Maddie Corman, Carmen Cusack;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát väčší výstrih.

Násilie a brutalita: Bitka Lloyda na svadbe s jeho otcom a inými mužmi. 1x udretie svojho otca zo strany Lloyda.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Pár krát božekovanie.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pár krát popíjanie alkoholu na svadbe alebo popíjanie Lloyda s jeho otcom.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné: Neúctivé správanie sa Lloyda voči svojmu otcovi kvôli neodpusteniu.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.