Film: I Can Only Imagine (2018)

Životopisný film o mužovi, ktorý sa stal autorom kresťanskej skladby s rovnomenným názvom ako je názov tohto filmu, a ktorá sa stala hitom trhajúcim rekordy počúvanosti. Zloženiu skladby predchádzali ťažké roky detstva a mladosti bez matky a s otcom alkoholikom.

Film_I_Can_Only_Imagine_2018_movie

Dej filmu

Hlavným hrdinom filmu je Bart, ktorý má ťažké detstvo. V útlom veku príde o matku, ktorá opúšťa rodinu a Bart je odkázaný na vyrastanie s otcom, ktorý má dosť problémov sám so sebou. Otec Barta podceňuje, zhadzuje, uráža a niekedy aj fyzicky týra.

Bart v tejto svojej zúfalej situácii nachádza nádej vo vzťahu s Bohom, ktorý ho sprevádza až do jeho rannej dospelosti. Boh Barta vedie životom a Bart sa stane súčasťou kresťanskej kapely MercyMe.

Bart má nefunkčný vzťah so svojim otcom, avšak po jednom krátkom návrate domov zisťuje, že jeho otec je celkom iný človek. Výsledkom týchto udalostí je Bartove skomponovanie skladby „I Can Only Imagine“, ktorú Bart venoval svojmu otcovi, a ktorá sa dotkla sŕdc miliónov ľudí po celom svete.

Dráma / Rodinný
Kanada, 2018, 110 min
Réžia: Andrew Erwin, Jon Erwin;
Hrajú: J. Michael Finley, Brody Rose, Dennis Quaid, Madeline Carroll, Cloris Leachman, Trace Adkins, Rhoda Griffis, David Norona, Tanya Clarke, Jason Burkey, J.R. Cacia;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Fyzické napadnutie syna. Bart vyhrážajúci sa svojmu otcovi. Bart opisujúci týranie zo strany svojho otca.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.