Film: Posel naděje / All Saints (2017)

Skutočný príbeh plný neočakávaných zvratov, problémov a trápenia, ktoré napriek pocitom zúfalstva vedú k happyendu a objaveniu Božieho plánu. Príbeh, ktorý veľmi dobre odzrkadľuje životné ťažkosti a boje, ktoré zažíva asi každý z nás.

Film John Corbett Posel nadeje

Dej filmu

Film rozpráva o udalostiach zo života episkopálneho reverenda Michaela Spurlocka, ktorý sa rozhodne zachrániť kostol pred jeho predajom na komerčné účely. Situáciu mu skomplikuje príchod barmských imigrantov do jeho farnosti, ktorým sa rozhodne pomôcť.

Z barmčanov sa stávajú pravidelní návštevníci Michaelových bohoslužieb. Svoje plány a stratégiu na záchranu kostola sa Michael rozhodne zmeniť, aby pomohol v prvom rade jeho novým farníkom.

Celú vyvstatú situáciu sa rozhodne Michael riešiť tým, že začne farmárčiť aj s jeho barmskými priateľmi, aby im pomohol zabezpečiť živobytie.

Situácia sa začne komplikovať, keď príde dlhé obdobie sucha. To vrcholí príchodom silného dažďa spolu s potopou a aby toho nebolo málo Michaelovo snaženie poznačí znehodnotenie aj zachránenej úrody.

Celá situácia vyzerá akoby Boh ignoroval Michaelove modlitby. Až sa zdá akoby Michaelovo dielo nebolo vôbec požehnané. Záleží však na uhle pohľadu, pretože celá táto situácia prinesie veľké dobro do Michaelovej farnosti v inom smere.

Film veľmi dobre zachytáva skutočnosť, že kto žije v prítomnosti Boha, ten sa nemusí báť žiadneho nebezpečenstva a ťažkostí, lebo tým, ktorí sú verní Bohu, všetko slúži na dobré.

Dráma
USA, 2017, 108 min
Réžia: Steve Gomer;
Hrajú: John Corbett, Barry Corbin, Cara Buono, David Keith, Patrick Johnson, Jessejames Locorriere, Gregory Alan Williams, Nelson Lee, Todd Truley;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Bozkávanie manželov. Viac krát oblečenie odhaľujúce ramená.
Násilie a brutalita: Udretie kazateľa.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.