Film: Farář u svatého Dominika / Going My Way (1944)

Osviežujúci film s komediálnymi prvkami zaujme svojimi zápletkami a najmä príkladnou osobnosťou kňaza O´Malleya. Je to film, ktorý môže priblížiť život farára a pomôcť odstrániť niektoré predsudky tým, že ukazuje, že aj kňazi sú normálni ľudia, ktorí prežívajú svoje starosti aj radosti.

Film_Farar_u_Svateho_Dominika_1944

Dej filmu

Príjemný a úsmevný príbeh o kňazovi O´Malleym, ktorý prichádza na výpomoc do farnosti sv. Dominika. Prináša do života farnosti nový prístup a viac života.

Výsledkom príchodu kňaza O´Maylleya sú určité nezhody so starším kolegom, ktorý bol zvyknutý na istú monotónnosť, ktorú mu O´Malley teraz narúša. Po akejsi menšej kríze sa spoločne snažia nedorozumenia prekonávať.

Neskôr sa správcom farnosti stáva sám O´Malley. Zakladá chlapčenský zbor, zaujíma sa o problémy ľudí vo farnosti a snaží sa podávať pomocnú ruku. Tiež musí riešiť zlú finančnú situáciu farnosti.

Všetko je zaobalené srdečným a veselým vystupovaním kňaza O´Malleya.

Komédia / Dráma
USA, 1944, 130 min
Réžia: Leo McCarey;
Hrajú: Bing Crosby, Barry Fitzgerald, Gene Lockhart, Gibson Gowland, William Smith, Jean Heather;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude ešte doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.