Film: 12 podmínek k dědictví / The Ultimate Gift / 12 podmienok k dedičstvu (2006)

Dráma / Rodinný
USA, 2006, 113 min
Réžia: Michael O. Sajbel
Hudba: Mark McKenzie
Hrajú: Drew Fuller, James Garner, Ali Hillis, Abigail Breslin, Brian Dennehy, Bill Cobbs, Mircea Monroe, Donna Cherry, Mark Joy;

Film o učení zriekať sa pohodlia a nadobudnutých zlozvykov, o tom ako nie peniaze majú byť najvyššou hodnotou v živote, ale niečo celkom iné.

Dej filmu
Jasonovi zomiera bohatý strýko. Nikomu zo svojich detí takmer nič nezanechal. Jediný komu je ochotný dať veľký finančný dar je synovec Jason. Popri ceste za týmto darom však musí spoznať oveľa viac iných, ešte väčších darov. Aby konečný finančný obnos zdedil, musí pristáť na podmienky diktované zosnulým strýkom, ktoré nahral na videozáznam ešte kým žil. V rámci tejto “hry” si musí vyskúšať tvrdú prácu – ako prvý dar, stratu všetkého čo mal ako jeden z ďalších darov atď. Keďže Jason bol rozmaznané dieťa vyrastajúce v blahobyte, nie sú pre neho tieto skúsenosti vôbec jednoduchým orieškom.
Ako však postupom času absolvuje strýkovu požiaddavku za požiadavkou, jeho postoj k životu sa mení a stáva sa z neho lepší človek. Učí sa spoznávať čo je v živote dôležité a za čo všetko môže byť vďačný. Na svojej dobrodružnej ceste, ktorú pre neho strýko pripravil spoznáva okrem iného aj slobodnú mamičku žijúcu s dcérou chorou na leukémiu. Navzájom sa lepšie spoznávajú vďaka Jasonovmu priateľstvu s jej dcérou. Neskôr jej pomáha prekonať ťažkosti zo straty dcéry a postupne sa medzi nimi vytvára hlbšie puto.
Nakoniec Jason získava strýkove dedičstvo. Za peniaze – 100 miliónov amerických dolárov, ktoré mu strýko zanechal, dá vybudovať špecializovanú nemocnicu. Rozhodne sa pre tento krok vďaka tomu, že strýkove podmienky k získaniu dedičstva ho naučili nemyslieť v prvom rade na seba, ale na druhých. Po tomto jeho rozhodnutí sa dozvedá, že čiastka, ktorú mu strýko zanechal sa zvýšila na 2 miliardy dolárov – jej zvýšenie sa odvíjalo od toho ako naložil s prvými peniazmi, ktoré dostal.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita: Viac krát vyzývavo sa obliekajúca Jasonova priateľka.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Slobodná mamička s nemanželským dieťaťom.
Vhodnosť pre deti od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment