Film: 12 podmínek k dědictví / The Ultimate Gift / 12 podmienok k dedičstvu (2006)

Film o učení zriekať sa pohodlia a nadobudnutých zlozvykov, o tom ako nie peniaze majú byť najvyššou hodnotou v živote, ale niečo celkom iné.

Film_12_podmienok_k_dedicstvu_2006

Dej filmu

Jasonovi zomiera bohatý strýko. Nikomu zo svojich detí takmer nič nezanechal. Jediný komu je ochotný dať veľký finančný dar je synovec Jason. Popri ceste za týmto darom však musí spoznať oveľa viac iných, ešte väčších darov. Aby konečný finančný obnos zdedil, musí pristáť na podmienky diktované zosnulým strýkom, ktoré nahral na videozáznam ešte kým žil.

V rámci tejto “hry” si musí Jason vyskúšať tvrdú prácu – ako prvý dar, stratu všetkého čo mal ako jeden z ďalších darov atď. Keďže Jason bol rozmaznané dieťa vyrastajúce v blahobyte, nie sú pre neho tieto skúsenosti vôbec jednoduchým orieškom.

Ako postupom času absolvuje strýkove požiadavky, jeho prístup k životu sa mení a stáva sa z neho lepší človek. Učí sa spoznávať čo je v živote dôležité a za čo všetko môže byť vďačný.

Na svojej dobrodružnej ceste, ktorú pre neho strýko pripravil, spoznáva slobodnú mamičku žijúcu s dcérou chorou na leukémiu. Navzájom sa lepšie spoznávajú vďaka Jasonovmu priateľstvu s jej dcérou.

Neskôr jej pomáha Jason prekonať ťažkosti zo straty dcéry a postupne sa medzi nimi vytvára hlbšie puto. Získa však Jason napokon aj strýkove dedičstvo?

Dráma / Rodinný
USA, 2006, 113 min
Réžia: Michael O. Sajbel;
Hudba: Mark McKenzie;
Hrajú: Drew Fuller, James Garner, Ali Hillis, Abigail Breslin, Brian Dennehy, Bill Cobbs, Mircea Monroe, Donna Cherry, Mark Joy;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita: Viac krát vyzývavo sa obliekajúca Jasonova priateľka.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Slobodná mamička s nemanželským dieťaťom.
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.