Film: Na rozcestí / Not Easily Broken (2009)

Skutočná láska musí prekonať množstvo nástrah. Manželská láska, aby mala silnú nádej na pretrvanie, musí byť zložená z troch prútov. Dave a Clarice o tom vedia svoje.

Film_Na_rozcesti_2009

Dej filmu

Clarice chce byť najlepšou realitnou maklérkou. Kvôli svojej kariére postupne odsúva svojho manžela do úzadia. Dave to znáša zo začiatku celkom dobre. Napriek Claricinej nevraživosti je Dave príkladným manželom, ktorý má stále o svoju ženu záujem.

Dave trénuje detský bejzbalový tím a túži po pokojnom rodinnom živote. Do ich života zasiahne autonehoda, pri ktorej sa Clarice vážne zraní. Začína absolvovať fyzioterapie a zranenie radikálne zasiahne do je kariéry realitnej maklérky.

Manželský vzťah sa po rokoch ocitá v kríze a musí čeliť viacerým skúškam. Situáciu zhoršuje prítomnosť Davovej svokry, ktorá prenáša osobné zranenia do zhoršovania vzťahu medzi Davom a Clarice.

Táto romantická dráma z černošského prostredia okorenená poriadnou dávkou afroamerického temperamentu bola natočená na motívy bestselleru T. D. Jakesa. Film pekne ukazuje, že tým hlavným tmelom v manželstve je Boh.

Dráma / Romantický
USA, 2009, 96 min
Réžia: Bill Duke
Hrajú: Maeve Quinlan, Morris Chestnut, Taraji P. Henson, Eddie Cibrian, Kevin Hart, Jenifer Lewis, Wood Harris, Albert Hall;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:Viac krát vyzývavo oblečené ženy v krátkej sukni, v tielku alebo šatách s väčším výstrihom a v plavkách. 2x bozkávanie sa manželov. Niekoľko krát dvojzmyselné narážky. 1X bozkávanie sa Davea s inou ženou. Viac krát riešenie rozvodu jedného Daveovho kamaráta, ktorý koketuje s inými ženami. Viac krát muži bez tričiek. Clarice odmietajúca deti a nejaviaca príliš záujem o manželský sexuálny život. Claricina priateľka sa prizná, že podviedla svojho manžela. Claricina mam rozprávajúca o tom ako ju podviedol Claricin otec.

Násilie a brutalita: Viac krát pästný súboj. 1x žena popisujúca bitie zo strany svojho manžela a rozprávajúca o svojej nenávisti voči nemu.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Pár krát božekovanie.

Alkohol/Drogy/Fajčenie: 1x opíjajúci sa muž.

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné:

Vhodnosť pre deti/mládež od: 18

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.