Film: Tichá láska / Láska přichází zvolna / Love Comes Softly (2003)

Smutno-veselá romantická dráma rozoberajúca osudy ľudí, ktorých životy sa pretli kvôli jednému tragickému úmrtiu. Hlavnými postavami sú pôvabná ovdovelá Martha a čestný láskavý muž Clark Davis.

Film_Laska_prichazi_zvolna_2003

Dej filmu

Martha prichádza na divoký západ so svojim mladým manželom. Ten však zakrátko umiera pri páde z koňa, ktorého sa vyberie hľadať.

Martha narýchlo dostáva ponuku od Clarka Davisa na sobáš. Clark vie, že manželský zväzok môže Marthe a jej dieťaťu, ktoré čaká, pomôcť prežiť v drsnej krajine, pričom on sám prišiel pred časom o manželku a jeho dcéra o matku.

Clark je ochotný sa o Marthu postarať a dať jej strechu nad hlavou. Jeho prvotnou túžbou je, aby jeho dcéra mala mamu. Martha má možnosť na jar od Clarka odísť späť do svojej rodnej krajiny, ale Clark dúfa, že sa tak nestane.

Clark je čestný muž milujúci Boha, ktorý sa s láskou stará o svoju dcéru aj o svoju novú manželku. Postupne sa medzi všetkými vytvára silné puto.

Romantický, Western, Dráma
USA, 2003, 88 min
Réžia: Michael Landon Jr.;
Hrajú: Katherine Heigl, Dale Midkiff, Skye McCole Bartusiak, Theresa Russell, Corbin Bernsen, Dani Goldman, David Fine, Rutanya Alda, Larry Laverty;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát bozkávanie sa manželov.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Pár krát božekovanie, resp. rôzne jeho variácie.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Manželstvo uzavreté na začiatku zo strany Marthy len zo zištných dôvodov, pričom ani manželský sľub Bohu nemohol byť z jej strany myslený s plnou vážnosťou.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.