Film: Unconditional (2012)

Dráma
USA, 2012, 92 min
Réžia: Brent McCorkle;
Hrajú: James Bolam, Lynn Collins, Michael Ealy, Bruce McGill, Diego Klattenhoff, Michael Beasley;

Samantha viedla krásny a pestrý život spolu so svojim manželom až do momentu, kedy bol zastrelený. V okamihu, keď sa chce pokúsiť spáchať samovraždu jej dve udalosti zmenia život a pohľad naň.

Dej filmu
Skutočný príbeh o Joeovi, ktorý sa stará o deti z problémového prostredia. Zhoda okolností privedie do jeho života jeho starú známu kamarátku z detstva – Samanthu. Joe Samanthu zaangažuje do práce, ktorej sa sám venuje a Smantha postupne, po smrti svojho manžela, opäť nachádza dôvod prečo žiť. Počas stretávania sa s Joeom sa dej presúva do minulosti, či už do detstva oboch hlavných postáv alebo k dôležitým neskorším momentom. Joe v minulosti nemal problém žiť nečestne a páchať zločiny. Vďaka tomu sa aj dostal na niekoľko rokov do väzenia. Vo väzení prežil osobnú premenu a uvedomil si, čo je v živote dôležité a objavil s akými vlastnými slabosťami musí hlavne bojovať. Tieto momenty ho priviedli napokon k nezištnej službe deťom a mladým.
Samantha popri stretnutiach s Joeovými zverencami stretáva aj muža, ktorý sa ako posledný stretol s jej manželom pred jeho smrťou. Najskôr ho upodozrieva z toho, že on je zodpovedný za smrť jej manžela, avšak napokon vyjde najavo, že je to v skutočnosti celkom inak.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Viac krát Samantha vo vypasovaných nohaviciach. 1x bozkávanie sa manželov. Kamarátsky vzťah medzi Samanthou a Joeom zachádzajúci niekedy až k intímnejším prejavom ako napríklad objatie, čo nie je celkom vhodné v prípade dvoch dospelých osôb, kde minimálne jedna z nich má svojho partnera.
Násilie a brutalita: Príprava na pokus o samovraždu. Pár krát bitka, ohrozovanie zbraňou.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pár krát fajčenie a popíjanie alkoholu.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Dávanie peňazí rôznym žobrákom – nie je to dobrý príklad pomoci týmto ľuďom, keďže si za darované peniaze mnohí kupujú namiesto jedla napríklad alkohol.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 15

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment