Film: The Perfect Stranger / Dokonalý cudzinec / Dokonalý cizinec 1 (2005)

Film Dokonalý cudzinec je príbehom o stretnutí ženy s Ježišom Kristom v novodobom prevedení. Na film nadväzuje ďalšia produkcia ako Another Perfect Stranger (2007), Nikki and the Perfect Stranger (2013) a odvodený film The Perfect Gift (2009).

Film_Dokonaly_cudzinec_2005

Dej filmu

Nikki je právnička, ktorá má problémy v manželskom živote. Rozhodne sa pozvať svojho manžela na romantickú večeru do miestnej reštaurácie, ale on si už naplánoval, že pôjde na baseballový zápas.

Sklamaná  Nikki ide do práce a uvidí pozvánku na večeru v tej istej reštaurácii, do ktorej plánovala ísť s manželom. Napadne jej, že môže ísť o romantický pokus jej manžela.

Vzrušená sa vyberie do reštaurácie, ale uvidí tajomného muža, ktorý tvrdí, že je Ježiš Kristus. Myslí si, že muž je blázon, a pokúsi sa odísť, ale muž ju presvedčí, aby zostala.

Počas večere prechádzajú rôznymi témami od problematiky pravého náboženstva až po existenciu večného života. Počas večere plnej argumentov sa Nikki dozvedá veci, ktoré nikdy netušila o živote, nebi, pekle, iných náboženstvách, vesmíre a dokonca aj o sebe samej.

Kým sa večera skončí, všimne si na mužových zápästiach veľké jazvy po klincoch a jej život sa navždy zmení.

Dráma
USA, 2005, 90 min
Réžia: Jefferson Moore, Shane Sooter;
Hrajú: Pamela Brumley, Jefferson Moore, Tom Luce;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Pitie vína pri večeri v reštaurácii.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Žena nazývajúca členov cirkevného zboru náboženskými fanatikmi. Viac krát prezentovaný rýdzo protestantský pohľad na niektoré biblické pasáže, ako napríklad tvrdenie o Ježišových bratoch alebo o pekle, ktoré netrvá večne.
Vhodnosť pre deti od:

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.