Film: Ďalší dokonalý cudzinec Another Perfect Stranger (2007)

Dráma
USA, 2007, 97 min
Réžia: Jefferson Moore, Shane Sooter;
Hrajú: Jefferson Moore, Ruby Lewis, Chloe Allen;

Pokračovanie prvej časti rozhovorov s fitkívnym Ježišom vysvetľujúce veľmi priateľskou formou základné pravdy o Bohu. Síce v tomto filme ide prakticky o hodinu dialógu, nie je to vôbec niečo nudné alebo nezáživné. Veľmi sympatické spracovanie témy duchovného života.

Dej filmu
Sarah počas letu lietadlom stretáva muža, s ktorým začne neformálny rozhovor. Tým mužom je Ježiš, na čo však prichádza až v závere filmu. Úvodnou pointou rozhovoru s Ježišom je kritizovanie náboženstva. To čo Ježiš vo filme kritizuje je nesprávne chápané náboženstvo redukované na vonkajšie prejavy, respektíve náboženstvo, kde sa dáva najväčšia váha povrchným úkonom. Dá sa súhlasiť s tým, čo hovorí Ježiš v jednom momente aj vo filme, že je mylné, ak si pod náboženstvom predstavujeme snahu o získanie si Boha dobrými skutkami a rituálmi. To však neznamená, že v správne prežívanej viere nemajú miesto aj dobré skutky a rituály. Práve naopak, sú jej plnohodnotnou súčasťou, ale má to prameniť z vnútra, zo srdca a nie naopak. Film ukazuje, že na viacerých zranených ľudí netreba ísť s vierou a náboženskými argumentami príliš zhurta. Je lepšie, keď si tieto veci nechajú postupne prejsť hlavou. Rozhovor sa ďalej uberá viac menej diskusiou o šťastí, o komunikácii Boha s človekom, o existencii zla vo svete, atď.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Neúctivé vyslovovanie Božieho mena ako napríklad „Ježiši Kriste“.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od:7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment