Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik / The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (2010)

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2010, 108 min
Réžia: Michael Apted
Hudba: David Arnold
Hrajú: Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poulter, Liam Neeson, Gary Sweet, Bruce Spence, Neil Young, William Moseley, Anna Popplewell, Tilda Swinton, Laura Brent, Nathaniel Parker, Rachel Blakely, Shane Rangi;

Tomuto dielu Narnie nechýba myšlienka, pozitívne posolstvo, ani rôznorodé fantastické momenty či dobrodružstvo. Je dôstojným následníkom prvého dielu, čo sa však nedalo povedať o druhom sfimlovanom diele Narnie – Princovi Kaspiánovi.

Dej filmu
Lucy, Edmund a ich bratranec Eustace sa opäť raz dostávajú do Narnie. Tentoraz pomocou obrazu lode, ktorý visí v Luciinej izbe. Ocitajú sa v mori odkiaľ ich zachráni kráľ Kaspián, ktorému deti v predchádzajúcom diele spolu so súrodencami Petrom a Zuzanou, pomohli ku kráľovskému trónu. Je na záchrannej výprave za siedmimi stratenými lordmi.
Aslan pomôže Lucy uvedomiť si jej hodnotu, napriek tomu, že nie je až taká krásna ako jej sestra, s čím má dosť problém. Edmund sa stane nakrátko opäť čiernou ovcou výpravy, keď ho zaslepí túžba po zlate a bohatstve.
Eustace zažije premenu a to najmä vďaka vytrvalému a láskavému prístupu Reepie Chipa. Aj vďaka nemu a súdržnosti celej posádky lode sa napokon výprave podarí poraziť na prvý pohľad neporaziteľnú morskú príšeru.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude ešte doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: Boje s rôznymi nepriateľmi, ktoré našťastie nie sú zobrazené príliš naturalisticky.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment