Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik / The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (2010)

Edmund a Lucy, dve najmladšie z detí Pevensieovcov, trávia prázdniny u svojho bratranca v Cambridgi. Súrodenci si často spomínajú na kráľovstvo Narniu a fantastické dobrodružstvá, ktoré tam spoločne zažili. Nuda sa skončí vo chvíli, keď zrazu ožije obraz lode, ktorý visí na stene.

Film_Narnia_Dobrodruzstvi_lode_Ranni_Poutnik_2010

Dej filmu

Lucy, Edmund a ich bratranec Eustace sa opäť raz dostávajú do Narnie. Tentoraz pomocou obrazu lode, ktorý visí v Luciinej izbe.

Ocitajú sa v mori odkiaľ ich zachráni kráľ Kaspián, ktorému deti v predchádzajúcom diely spolu so súrodencami Petrom a Zuzanou, pomohli ku kráľovskému trónu. Kaspián je na záchrannej výprave za siedmimi stratenými lordmi.

Aslan pomôže v tejto časti Lucy uvedomiť si jej hodnotu, napriek tomu, že nie je až taká krásna ako jej sestra, s čím má dosť problém. Edmund sa stane nakrátko opäť čiernou ovcou výpravy, keď ho zaslepí túžba po zlate a bohatstve.

Eustace zažije premenu a to najmä vďaka vytrvalému a láskavému prístupu Reepie Chipa. Aj vďaka nemu a súdržnosti celej posádky lode, sa napokon výprave podarí poraziť aj na prvý pohľad neporaziteľnú príšeru.

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2010, 108 min
Réžia: Michael Apted;
Hudba: David Arnold;
Hrajú: Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poulter, Liam Neeson, Gary Sweet, Bruce Spence, Neil Young, William Moseley, Anna Popplewell, Tilda Swinton, Laura Brent, Nathaniel Parker, Rachel Blakely, Shane Rangi;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude ešte doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: Boje s rôznymi nepriateľmi, ktoré našťastie nie sú zobrazené príliš naturalisticky.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.