Film: Bamboo in Winter (1991)

Film Bamboo In Winter čiastočne poodhaľuje ťažkú situáciu kresťanov v Číne a ich odhodlanosť nasledovať Krista a slúžiť Bohu i za cenu najvyšších obetí.

BambooInWinter1

Dej filmu

Ah Choi je madé čínske dievča, ktoré vyrastá v malej čínskej dedine. V ich dedine pôsobí protestantský kazateľ, čo sa však nepáči čínskym komunistom a zástupcom oficiálnej štátnej cirkvi.

Otec Ah Choi pije alkohol, zapíja smútok a utrpenie, ktoré prežíva odkedy ho komunisti mučili aj s jeho ženou, ktorá neskôr na následky mučenia zomrela. Jeho dcéra počúva kázania kazateľa a číta Bibliu.

Evanjeliom je oslovená natoľko, že sa chce stať kresťankou, napriek tomu, že je konfrontovaná s prenasledovaním a krutosťou štátnej moci.

Kazateľ počas jednej noci krstí viacerých miestnych dedinčanov, pričom prídu komunisti, ktorí chcú zatknúť kazateľa. Dedinčania sa v pokoji postavia na jeho obranu.

Komunisti ich následne začnú biť obuškami a kazateľa napokon zatknú. Ah Choi sa rozhodne ísť napriek všetkému v šľapajách svojej matky. Napokon aj otec Ah Choi nachádza silu skoncovať s alkoholom, keď vidí vieru svojej dcéry, ktorá sa vydáva na nebezpečnú misiu.

Dráma
USA / Čína, 1991, 58 min
Réžia: Bill Myers;
Hrajú: Roy Chiao, Dennis Chan, Crystal Kwok;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita: 2x scéna s mučením otca a matky Ah Choi. 1x scéna mučenia matky Ah Choi elektrošokmi. Otec ah Choi v hneve rozbije pohár. 2x bitie kresťanov.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Otec Ah Choi viac krát popíja alkohol. Niekoľko krát fajčiaci komunista prenasledujúci kresťanov.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.