Film: Agent Abbey (2004)

Krátky film o osudoch kresťanov v Číne, ktorí sú vystavení perzekúciám a útlaku. Šírenie povedomia o tom čo sa v Číne deje, spojené s modlitbou, môže napomôcť k zmenám v tejto totalitnej krajine.

Abbey

Dej filmu

Otec mladého dievčaťa Abbey Rains je medzinárodný novinár. Vďaka práci svojho otca sa Abbey spolu s ním dostáva do Číny.

V Číne spoznáva Lu Chen, ktorá je kresťankou. Lu rozpráva Abbey o prenasledovaní, ktoré zažívajú kresťania v Číne. Vďaka tejto svojej novej kamarátke sa dostáva do miestneho kresťanského zboru a spoznáva osudy ďalších ľudí v ich spoločenstve.

Začína si uvedomovať, že mnohí z tých, ktorých stretáva na iných miestach, môžu byť spolupracovníkmi čínskej polície. Abbey sa dá do rozhovoru s mladým čašníkom, ktorý však od nej získa informáciu, ktorá je zneužitá proti miestnym kresťanom.

Napriek tomuto zlyhaniu, Abbeyin otec pomáha dať veci, vďaka svojej novinárskej šikovnosti, do poriadku.

Dráma
USA, 2004, 30 min
Réžia: Stephen Yate;
Hrajú: Katy Dunagan, Wynn Reichert, Chei Tsai, Joe Wang, John Yi, Yunchyk Wu, Candy Cheng;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát Abbey vo vypasovanom oblečení.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Fajčenie niektorých policajtov.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Trochu slabšie herecké výkony.
Vhodnosť pre deti od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.