Film: Agent Abbey (2004)

Dráma
USA, 2004, 30 min
Réžia: Stephen Yate
Hrajú: Katy Dunagan, Wynn Reichert, Chei Tsai, Joe Wang, John Yi, Yunchyk Wu, Candy Cheng;

Krátky film o osudoch kresťanov v Číne, ktorí sú vystavení perzekúciám a útlaku. Film chce poukázať na zlú situáciu kresťanov v tejto ázijskej krajine a na to, že každý z nás môže napomôcť upozorňovaniu na toto zlo. Šírenie povedomia o tom čo sa v Číne deje, spojené s modlitbou, môže prispieť k tomu, že sa čím skôr tento útlak skončí.

Dej filmu
Otec mladého dievčaťa Abbey Rains je medzinárodný novinár. Vďaka práci svojho otca sa Abbey spolu s ním dostáva do Číny. Spoznáva tu Lu Chen, ktorá je tiež kresťankou. Lu rozpráva Abbey o prenasledovaní, ktoré zažívajú kresťania v Číne. Vďaka tejto svojej novej kamarátke sa dostáva do miestneho kresťanského zboru a spoznáva osudy ďalších ľudí v ich spoločenstve.
Trochu neskoro si však začína uvedomovať, že mnohí z tých, ktorých stretáva na iných miestach, môžu byť spolupracovníkmi čínskej polície. Abbey sa dá do rozhovoru s mladým čašníkom, ktorý od nej vďaka jej naivite, získa informáciu o tom, že brat jej kamarátky Lu Chen má mať u seba nové Biblie, ktoré chce ďalej šíriť. Následne na to jej brata zatknú. Polícia zatkne aj pastora Li. Abbeyin otec však spraví niekoľko fotiek a vďaka tomuto materiálu a možnosti jeho zverejnenia v médiách môžu požadovať prepustenie oboch mužov. Nakoniec sú pastor aj brat Lu Chen pustení na slobodu.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát Abbey vo vypasovanom oblečení.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Fajčenie niektorých policajtov.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Trochu slabšie herecké výkony.
Vhodnosť pre deti od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment