Čína a zločiny čínskeho totalitného systému

Čína sa stala svetovou veľmocou. Stalo sa to najmä vďaka prechodu od čisto komunistického ekonomického modelu k trhovej ekonomike.

Do roku 2049 chce Čína ekonomicky predbehnúť Spojené štáty americké.

Peking rozširuje svoje siete po celej planéte. Šíri kultúru založenú na svojských hodnotách.

Aké sú skutočné zámery novej veľmoci okrem technologického rozvoja? Veľké nákupy Číny v Afrike, ale aj v Európe a inde vo svete, môžu viesť k získavaniu silnej ekonomickej kontroly nad svetom.

Od čias revolúcie, po ktorej nasledovalo najpočetnejšie vyvražďovanie vlastného obyvateľstva v histórii planéty, sa všeličo zmenilo.

Napriek aj pozitívnym zmenám, sú pre Čínu stále typické perzekúcie, mučenie alebo likvidovanie politických oponentov. V Číne pretrvávajú masové popravy, prenasledovanie etnických alebo náboženských menšín, nútené potraty aj po zmiernení demografickej politiky (od r. 2021 je dovolené mať tri deti), dôkladné sledovanie obyvateľstva a mnohé ďalšie zločiny.

Prvé video je venované problematike nútených potratov v Číne. Ukazuje aké špinavosti dokáže páchať tamojší režim voči rodinám, ktoré prekročia komunistickou stranou nariadené litmity počtu detí.

Druhé video je o digitálnej diktatúre. Čínsky sociálny kreditný systém imponuje aj viacerým západným politikom, ktorí by ho radi časom implementovali aj v našich končinách.

.

Cina