Napíš riaditeľovi svojho potratára

Vzor listu, ktorý môže ktokoľvek z vás adresovať riaditeľovi nemocnice alebo zdravotníckeho zariadenia vo vašej blízkosti, ak sa v ňom vykonávajú potraty. List slúži pre inšpiráciu. Ak sa vám pozdáva, kľudne z neho môžete viaceré časti alebo aj celý list skopírovať. Nezabudnite na zmenu názvu nemocnice a mena na konci.

.

Vážený pán riaditeľ,

rozhodol som sa Vám napísať prosbu o istú zmenu v systéme miestnej nemocnice.

Prejdem rovno k veci. Chcem Vás poprosiť o ukončenie vykonávania potratov v Nemocnici AGEL Zvolen.

Potrat je konanie, ktorým sa ukončuje život iného človeka. Je to násilný skutok, na ktorý dopláca životom nielen nenarodené dieťa, ale i jeho matka. Množstvo žien, totiž po takomto zákroku, trpí psychickými problémami, respektíve postabortívnym syndrómom. Je to prirodzené, keďže viac alebo menej na ne dolieha fakt, že dovolili zabiť vlastné dieťa.

Až príliš často sú k tomuto barbarskému a necivilizovanému skutku ženy dotlačené mužmi, ktorí si ženu nevážia, ale ju len rôznymi spôsobmi používajú a zneužívajú. Odmietnutie vykonávať potraty a nahradenie tohto prístupu poradenstvom s alternatívnymi možnosťami, je hrádzou aj voči nezodpovedným mužom, ktorým nevadí dotlačiť ženy až k celoživotným traumám.

Potraty vytvárajú podhubie toxických vzťahov. Narodené deti v prípade ženy po potrate sú konfrontované so zraňujúcou skutočnosťou, že keby boli počaté v nevhodný čas alebo nevhodným spôsobom, mohli byť so súhlasom ich matky usmrtené. Niektoré deti sa z tohto zhubného kruhu bezcitnosti dokážu vymaniť, iné nie a prispieva to k ich psychickým problémom.

Nerobte prosím zo seba spoluzodpovedného za zničené životy detí a žien, ale urobte krok, vďaka ktorému si Vás minimálne lokálna história zapamätá v tom najlepšom svetle, ako záchrancu desiatok až tisícov životov. O niekoľko rokov po takomto správnom rozhodnutí, budete stretávať na ulici mladých ľudí, ktorí sa narodili aj vďaka Vám.

Ďakujem za pochopenie a prajem veľa odvahy a múdrosti do Vašej ďalšej práce i osobného života.

S pozdravom

PhDr. Ing. Igor Barták

dieta