Film: Kým si po nás príde / Než si po nás přijde / The Bucket List (2007)

Zostáva im sotva rok života a majú kopec nesplnených želaní. Trochu uletený, trochu idealistický, ale predsalen pekný film o zmysle života.

Film_Nez_si_po_nas_prijde_2007

Dej filmu

Nervózny a zlostný milionár Edward Cole a sčítaný automechanik Carter Chambers sa stretnú v jednej nemocničnej izbe s rovnakou diagnózou – rakovina. Zostáva im už iba pár mesiacov života a preto spoločne zostavia zoznam vecí, ktoré chcú ešte stihnúť, než zomrú.

Edward je typ človeka, ktorý si chce za každú cenu užiť, hľadá pôžitky, ale žiaľ, zmôže sa vždy len na krátkodobé potešenie. Carter sa odhodlá na spoločnú cestu s Edwardom, snáď práve preto, že mu chce pomôcť nájsť skutočnú radosť zo života.

Popri navštevovaní rozličných exotických miest sveta, sa rozprávajú o živote a navzájom sa spoznávajú. Navštívia Čínsky múr, Himaláje, pyramídy v Gíze, Európu alebo vyskúšajú zoskok padákom.

Rodinne založený Carter je veriaci kresťan, ktorý miluje svoju manželku a deti. Naproti tomu Edward je sukničkár. Edward sa aj Carterovi pokúsi podhodiť istú prostitútku, ten ju však diskrétne odmietne.

Napokon sa vracajú späť do Ameriky, kde Carter po krátkom čase umiera. Má však jedno želanie, ktoré mu má splniť práve Edward.

Dobrodružný / Komédia / Dráma
USA, 2007, 93 min
Réžia: Rob Reiner;
Hudba: Marc Shaiman;
Hrajú: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Rob Morrow, Alfonso Freeman, Rowena King, Ian Anthony Dale, Noel Gugliemi, Beverly Todd, Roy Vongtama;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide) Bude ešte doplnené neskôr
Sex, nahota a intimita: Pár krát vyzývavo oblečené ženy. Návrh na užívanie si s prostitútkou.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.