Film: Králi hôr / Brothers of the Wind (2015)

Krásna scenéria Álp, majestátne orly a chlapec Lucas, ktorý svoju samotu zapĺňa starostlivosťou o odvrhnuté mláďa odsúdené na smrť.

Film Krali hor

Dej filmu

Králi hôr sú príbehom, ktorý sa začína vyhodením mladého orla Ábela z hniezda svojim bratom Kainom. Takto ich oboch na základe známeho biblického príbehu pomenoval Lucas, ktorý po smrti svojej mamy vyrastá len so zatrpknutým otcom, voči ktorému rastie jeho averzia.

Lucas sa o orla Ábela tajne stará a vytvorí si k nemu blízky vzťah. S pomocou dobrosrdečného poľovníka Danzera učí Ábela lietať a loviť. Keď Ábel vyrastie je pre Lucasa ťažké darovať mu slobodu, po ktorej Ábel zatúži.

Napokon pochopí, že pre Ábela bude sloboda vo voľnej divočine to najlepšie. Po čase zisťuje, že Ábel na neho celkom nezabudol a opäť sa ich cesty skrížia. Čo je však dôležitejšie, opäť nájde cestu aj k svojmu zranenému otcovi.

Dráma
Rakúsko, 2015, 97 min
Réžia: Gerardo Olivares, Otmar Penker;
Hrajú: Jean Reno, Manuel Camacho, Tobias Moretti, Eva Kuen;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Chlapec prejavujúci odpor voči svojmu otcovi.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.