Film: Skutočný príbeh Dolly Partonovej / Dolly Parton’s Coat of Many Colors (2015)

Životný príbeh slávnej country speváčky Dolly Partonovej bol poznamenaný nielen chudobou, ale aj obdivuhodnou a príkladnou vierou jej matky. Výrečná a prostoreká Dolly, ktorej život bol nie vždy príkladným, bola hviezdou už vo svojom detstve.

Film Skutočný príbeh Dolly Partonovej 2015

Dej filmu

Partonovci sú početná rodina, ktorá čaká ďalší prírastok. Dieťatko žiaľ krátko po narodení zomiera. Malá Dolly ťažko nesie túto stratu a podobne i jej matka. Dolly popri rodinnej tragédii zažíva rozličné ťažkosti v škole. Od sporov so spolužiakmi až po menšie konflikty s učiteľkou.

Skrz silnú vieru a pomoc manžela prekoná mama malej Dolly aj ťažké obdobie po strate synčeka. Neskôr dcérke Dolly pomôže jej silná mama vysvetliť a ukázať správny postoj k životu, aby dokázala odpustiť a prijať aj životné ťažkosti.

Film pekne ukazuje ako sú si jednotliví členovia rodiny navzájom oporou. Keď jeden zažíva krízu, dokážu ho potiahnuť ostatní. Cez lásku v rodine sa učia šíriť dobro aj voči ostatným.

Príbeh rodiny Partonovcov je plný krásnych prejavov lásky a momentov, ktoré poukazujú na podstatu a význam života postavenom na kresťanských hodnotách.

Dráma / Rodinný
USA, 2015, 81 min
Réžia: Stephen Herek;
Hrajú: Alyvia Alyn Lind, Jennifer Nettles, Ricky Schroder, Gerald McRaney, Hannah Nordberg, Farrah Mackenzie, Carson Meyer, Forrest Deal;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: V úvode a závere skutočná Dolly Partonová v krátkej sukni komnetujúca obsah filmu. Jeden krát vášnivé bozkávanie manželov.

Násilie a brutalita:

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Reptanie voči Bohu a mame zo strany malej Dolly. Asi 1x výraz kristepane.

Alkohol/Drogy/Fajčenie:

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Smrť novonarodeného dieťatka.

Iné: Otec rodiny nevstupujúci do kostola počas bohoslužieb. Občas klamajúci manžel. Nechutné ohováranie Partonovcov od žien z miestneho cirkevného zboru.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.