Film: Otec rodiny / The Family Man (2000)

Film o prázdnote bohémskeho života a zároveň sonda do síce náročnejšieho, ale o to bohatšieho života v milujúcej rodine.

Film_Otec_rodiny

Dej filmu

Jack prežíva život bohatého pôžitkárskeho šéfa firmy na Wall Street, po tom čo pred rokmi opustil svoju lásku Kate. Jedného dňa sa, ale jackovi otáča život na ruby a on sa ocitá ako otec rodiny po boku jeho lásky z mladých čias.

Najskôr sa toho desí a hľadá cestu späť do svojho luxusného života. Po čase si však začína uvedomovať krásu života so svojou ženou Kate a ich deťmi.

Po určitej dobe sa ocitá vo svojom pôvodnom živote na Wall Street. Teda v realite života bez Kate. Túto realitu vníma teraz ako život, ktorý je ochudobnený o to podstatné – lásku jeho blízkych. Rozhodne sa, ale že to nenechá len tak.

Komédia / Romantický / Dráma
USA, 2000, 125 min
Réžia: Brett Ratner;
Hrajú: Nicolas Cage, Téa Leoni, Don Cheadle, Jeremy Piven, Saul Rubinek, Josef Sommer, Makenzie Vega, Lisa Thornhill, Harve Presnell, Mary Beth Hurt, Amber Valletta, Lisa LoCicero, Wass Stevens;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Intímny rozhovor s milenkou, viac krát vyzývavo oblečené ženy, nahá manželka v sprche za sklom, milostná scéna, Jack flirtuje s cudzou ženou, Jackova milenka v zvodnej blúzke.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Viac krát božekovanie, “pre Krista Pána”, dvojzmyselné narážky.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Jack nahovára svojej manželke, že ju miloval celé roky, ale jeho minulosť svedčí o niečom inom.
Vhodnosť pre deti od: 18

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.