Film: Otec rodiny / The Family Man (2000)

Komédia / Romantický / Dráma
USA, 2000, 125 min
Réžia: Brett Ratner
Hrajú: Nicolas Cage, Téa Leoni, Don Cheadle, Jeremy Piven, Saul Rubinek, Josef Sommer, Makenzie Vega, Lisa Thornhill, Harve Presnell, Mary Beth Hurt, Amber Valletta, Lisa LoCicero, Wass Stevens, Ken Leung, Philippe Bergeron, Robert Downey Sr., Kate Walsh, Paul Sorvino, Gianni Russo, Elizabeth Sjoli, John F. O´Donohue;

Keď uvidíte Jackov život na Wall Street, možno sa vám pri povrchnom pohľade zapáči a nejeden divák po ňom zatúži. Bohatstvo, luxus, drahé autá, ľahké ženy… Prázdnota tohto života nie je síce v tomto filme veľmi zdôraznená, film však dáva váhu najmä na vyobrazenie síce náročnejšieho, ale o to bohatšieho života z druhej strany. Života obohateného o zdieľanie s ľuďmi, ktorých milujete a ktorí milujú vás.

Dej filmu
Jack prežíva život bohatého pôžitkárskeho šéfa firmy na Wall Street, po tom čo pred rokmi opustil svoju lásku Kate. Jedného dňa sa však po jednom stretnutí mení Jackov život na ruby a on sa ocitá ako otec rodiny po boku jeho lásky z mladých čias. Najskôr sa toho desí a hľadá cestu säť do svojho luxusného života, ale po čase si začína uvedomovať krásu života so svojou ženou Kate a dvomi deťmi. Po určitej dobe sa však vracia do svojho pôvodného života na Wall Street, teda života bez Kate, ktorý vníma teraz ako život, ktorý je ochudobnený o to podstatné – lásku jeho blízkych. Nakontaktuje sa na Kate a po určitých komplikáciách sa dávajú dokopy.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Intímny rozhovor s milenkou, viac krát vyzývavo oblečené ženy, nahá manželka v sprche za sklom, milostná scéna, Jack flirtuje s cudzou ženou, Jackova milenka v zvodnej blúzke.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Viac krát božekovanie, “pre Krista Pána”, dvojzmyselné narážky.
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Jack nahovára svojej manželke, že ju miloval celé roky, ale jeho minulosť svedčí o niečom inom.
Vhodnosť pre deti od: 15

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment