Film: A Question of Faith (2017)

Inšpiratívny príbeh s dojímavým koncom. Filmu sa síce dá vytknúť pomalší dej, nudnejšie dialógy a predvídateľnosť, na druhej strane sa jedná o film plný krásnych gest kresťanskej lásky s úžasným záverom.

Movie A Question of Faith 2017

Dej filmu

Pastor David je milujúci manžel a otec. Kvôli svojej práci žiaľ dosť zanedbáva sľuby, ktoré dal svojmu 12-ročnému synovi Erikovi. Kate je samoživiteľka a majiteľka miestnej reštaurácie. Jej dcéra Mária je tínedžerka, ktorá sa usiluje ako prvá v rodine ísť na vysokú školu.

Je tu tiež John, majiteľ krachujúcej stavebnej firmy, ktorý vidí v začínajúcej speváckej kariére svojej dcéry Michelle východisko z finančných problémov.

Títo neznámi ľudia sa stretnú, keď do ich života vstúpi niekoľko zásadných zvratov. Mária pri písaní SMS a šoférovaní nešťastnou náhodou zrazí Erika. Mária ide kvôli tomu do väzenia. Erikova rodina je zároveň postavená pred vážnu dilemu. Do toho vstupuje kolaps Michelle a fatálne zistenia týkajúce sa jej zdravotného stavu a budúcnosti.

Všetky tri rodiny sa ocitnú na križovatke, spochybňujú svoju vieru a Boha, ktorý vedie ich životy. Ako každý člen rodiny rieši svoje problémy, ich svety sa začínajú prelínať.

Dráma
USA, 2017, 104 min
Réžia: Kevan Otto;
Hrajú: T. C. Stallings, Richard T. Jones, C. Thomas Howell;

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

.

.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: 

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 

Alkohol/Drogy/Fajčenie: 

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: 

Iné: 

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12
Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.