Film: What If (2010)

Dráma
USA, 2010, 111 min
Réžia: Dallas Jenkins;
Hrajú: Kevin Sorbo, Kristy Swanson, Debby Ryan, Kristin Minter, Stelio Savante, John Ratzenberger, Dallas Jenkins, Brittany Risner;

What If je film o hodnote rodinného života a o láske medzi Benom a Wendy, ktorú na čas prerušila Benova láska k peniazom a bohatstvu.

Dej filmu
Ben má na dlhší čas odcestovať od svojej snúbenice Wendy. Jeho cesta sa však predĺži na 15 rokov. Nájde si prácu ako obchodník a finančník. Je bohatý šéf firmy a má novú priateľku. Do jeho života však zasiahne Boh cez jedného postaršieho chlapíka – Benovho kvázi anjela. Ten ho prenesie do života “keby bolo keby”, kde sa Ben ocitá po boku svojej bývalej snúbenice Wendy ako jej manžel a otec ich dvoch detí. Z boháča sa stáva slabo zarábajúci pastor a k takémuto nelukratívnemu životu má odpor. Bráni sa tomuto experimentu a chce sa vrátiť do svojho pôvodného života. Postupom času, ale Ben objavuje hodnotu a krásu rodinného života s Wendy, ktorú začína milovať. Mení sa aj Benov vzťah k Bohu a začína si uvedomovať aký prázdny život si zvolil, po tom čo sa vykašľal na Wendy a začal milovať peniaze. Keď sa rozhodne zostať žiť nový život s Wendy, vracia sa do pôvodného života – opäť je bohatým šéfom firmy. Jeho odhodlanie začať nový život a nájsť svoju lásku Wendy ho však neopúšťa a nakoniec svoje nové plány aj uskutoční.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Veľký výstrih, vypasované oblečenie.
Násilie a brutalita: Dva krát úder pesťou do tváre, raz úder po ruke náradím.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment