Film: What If (2010)

What If je film o hodnote rodinného života a o láske medzi Benom a Wendy, ktorú na čas prerušila Benova náklonnosť k peniazom a bohatstvu.

Film_What_if_Ben_2010

Dej filmu

Ben má na dlhší čas odcestovať od svojej snúbenice Wendy. Jeho cesta sa však predĺži na 15 rokov. Nájde si prácu ako obchodník a finančník. Je bohatý šéf firmy a má novú priateľku.

Do jeho života však zasiahne Boh cez istého postaršieho chlapíka. Ten ho prenesie do života “keby bolo keby”, kde sa Ben ocitá po boku svojej bývalej snúbenice Wendy, ako jej manžel a otec ich dvoch detí.

Z boháča sa stáva slabo zarábajúci pastor a k takémuto nelukratívnemu životu má odpor. Bráni sa tomuto experimentu a chce sa vrátiť do svojho pôvodného života.

Postupom času, ale Ben objavuje hodnotu a krásu rodinného života s Wendy, ktorú začína milovať. Mení sa aj Benov vzťah k Bohu a začína si uvedomovať aký prázdny život si zvolil, po tom, čo sa vykašľal na Wendy a začal milovať peniaze.

Keď sa rozhodne zostať žiť nový život s Wendy, vracia sa do pôvodného života – opäť je bohatým šéfom firmy. Jeho odhodlanie začať nový život a nájsť svoju lásku Wendy ho však neopúšťa.

Dráma
USA, 2010, 111 min
Réžia: Dallas Jenkins;
Hrajú: Kevin Sorbo, Kristy Swanson, Debby Ryan, Kristin Minter, Stelio Savante, John Ratzenberger, Dallas Jenkins, Brittany Risner;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Veľký výstrih, vypasované oblečenie.
Násilie a brutalita: Dva krát úder pesťou do tváre, raz úder po ruke náradím.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.