Film: October Baby (2012)

Aktuálny a silný príbeh o vzťahu rodičov, ich nevlastnej dcéry a odpustení. Film o udalostiach okolo narodenia mladej Hannah, ktorá nebola plánovaná a chcená.

Film_OCtober_Baby_2012

Dej filmu

Súhrou okolností sa mladé, 19-ročné dievča Hannah dozvedá, že jej rodičia nie sú jej biologickými rodičmi. Ťažko prijíma túto informáciu, keďže prichádza tak neskoro a vníma ju ako zradu a klamstvo.

Ďalšou ranou pre ňu je skutočnosť, že bola nechceným dieťaťom, a že prežila potrat, pri ktorom mala byť zabitá.

Onedlho prijíma pozvanie na dlhší výlet so svojim kamarátom z detstva a jeho partiou. Ich cesta sa vyvinie trochu neplánovane. Najmä pod vedením svojského B-Maca je výlet podivným úletom.

Hannah sa napokon od ostatných oddelí a cestuje aj so svojim kamarátom Jasonom hľadať svoju matku. Svoju mamu napokon nájde, ale tá o ňu nejaví záujem. Situáciu mení až jeden odkaz, ktorý jej necháva na stole.

Pri hľadaní svojej mamy sa dozvedá podrobnosti o hrozných udalostiach v súvislosti s jej narodením. Dozvedá sa i to, že spolu s ňou sa narodil aj jej malý braček, ktorý však po krátkej dobe zomrel na následky poškodenia pri neúspešnom potrate.

Dráma
USA, 2012, 107 minút
Réžia: Jon Erwin, Andrew Erwin
Hrajú: Rachel Hendrix, Jason Burkey, John Schneider, Jasmine Guy, Shari Rigby, Jennifer Price;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Pár krát vyzývavo oblečené dievčatá. Príliš blízke kamarátstvo medzi Jasonom a Hannah, napriek tomu, že Jason chodil najskôr s inými dievčaťom.
Násilie a brutalita: Náčrt udalostí okolo potratu Hannah a jej brata.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Hannahine pochybnosti o hodnote jej života.
Vhodnosť pre deti od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.