Film: Neplánované / Unplanned (2019)

Film, ktorý už krátko po svojom vydaní zmenil a zachránil životy. Skutočný príbeh človeka, ktorý bol na oboch stranách potratového priemyslu. Cieľom v živote Abby Johnson bol pohodlný a úspešný život. Pre tento cieľ obetovala Abby aj svoje dve deti a tisíce iných. Spokojnosť jej to však neprinieslo.

Dej filmu

Skutočný príbeh o Abby Johnson, ktorá dlhé roky pracovala na potratovej klinike Planned Parenthood. Film ukazuje osobné zlyhania mladej Abby a jej postupné vťahovanie do zločinných praktík potratovej Spoločnosti pre plánované rodičovstvo.

V práci je medzi ľuďmi, ktorí celé hodiny participujú na vraždení nenarodených a na konci dňa oslavujú očakávanie Abbyinho tretieho dieťatka. V súkromí je obklopená ľuďmi, ktorí sú z jej spôsobu života znechutení. Pred potratovým bitúnkom je Abby dennodenne konfrontovaná s modliacimi sa prolife aktivistami, ktorí sa snažia ponúkať zúfalým ženám pomoc a alternatívne riešenia.

Z Abbiinho života sa postupne stáva rutina, až kým do jej života nepríde významný moment premeny. Je to okamih, keď na ultrazvuku vidí brániace sa dieťa pred vražednými nástrojmi potratára.

Dráma
USA, 2019, 106 min
Réžia: Chuck Konzelman, Cary Solomon;
Hrajú: Ashley Bratcher, Brooks Ryan, Robia Scott, Jared Lotz, Emma Elle Roberts, Robin DeMarco, Kaiser Johnson, Stacey Bradshaw, Edna Garcia, Todd Terry, Gina Scoles, Nellie Sciutto, Charles Day, Tim Davis;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát žena oblečená v šortkách a tielku. 1x bozkávanie sa zaľúbencov.

Násilie a brutalita: Sledovanie priebehu potratu na ultrazvuku.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):

Alkohol/Drogy/Fajčenie:

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Trápiaca sa a potácajúca sa žena po požití potratovej pilulky. Viac krát kvapkajúca krv zo žien po potrate. Asi 1x prezeranie si potrateného dieťatka.

Iné: Abby s rodinou zúčastňujúca sa halloweenskej maškarády.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 15

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.