22 Weeks (2009)

Dráma
Porto Rico / USA, 2009, 28 min
Réžia: Angel Manuel Soto
Hrajú: Lizzy Salazar and Natalie Wenninger;

Film o tom, aké zverstvá dovoľuje vykonávať naša “civilizovaná spoločnosť” a tiež príbeh o tom ako sa istá žena v USA napriek tragickej udalosti potratu prepracovala k objaveniu hodnoty života svojho dieťaťa.

Dej filmu
Skutočný príbeh o žene, ktorá sa rozhodla podstúpiť potrat v druhom trimestri tehotenstva. Film zobrazuje priebeh vyvolania potratu aj udalosti po odchode tejto mladej ženy z potratovej kliniky i jej čiastočné uvažovanie nad tým čo dovolila spraviť so svojim dieťaťom. Po čase začne táto žena opäť pociťovať pohyby svojho dieťaťa v maternici. Neskôr začne krvácať. Pomedzi hlavnú líniu filmu sa odvíjajú určité ďalšie, síce vedľajšie, ale zaujímavé a svojim spôsobom významné rozhovory a udalosti. Napokon dostane hlavná aktérka bolesti a porodí svoje dieťa živé na klinike, ale nepodarí sa jej dovolať pomoci pre svoje dieťa, pretože pracovníci kliniky ju odignorujú. Nakoniec jej dieťa po krátkom čase zomiera v jej náručí. Aj za ten krátky čas však táto žena pochopila aké krásne bolo a mohlo byť jej dieťa, keby mu bolo dovolené žiť.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Vyzývavo oblečená žena v šortkách.
Násilie a brutalita: Čiastočná ukážka potratu. Pôrod živého nedonoseného dieťaťa, ktorému nikto z informovaných zdravotníckych pracovníkov neposkytol pomoc, ani jeho matke.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Najmä viacero scén, kedy sa žene nedarí dovolať pomoci.
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment