Film: Zlom / Breaktrough (2019)

Po desiatkach minút bez dýchania mal byť Johnov mozog nezvratne poškodený. Podľa očakávaní John umrel. Čo sa stalo po tom, udivuje zúčastnených lekárov dodnes.

Dej filmu

Keď problémový tínedžer John, adoptovaný syn Joyce Smithovej, prepadne prasknutým ľadom jazera v Missouri, vyzerá celá situácia veľmi beznádejne. Johnov boj o život je od začiatku spojený s rôznymi zvláštnymi momentami.

Hľadanie nehybného tela hasičmi sa kvôli kľúčovej informácii zmení na nádejnú záchranu. Napriek pochmúrnym predpovediam lekárov Joyce nestráca vieru. Lekár konštatuje smrť, ale Johnova matka sa za syna neprestáva modliť a volá o pomoc Ducha Svätého. Johnovi sa obnoví pulz, ale lekári predpokladajú nezvratné poškodenie mozgu.

K modlitbám za Johna sa pridáva množstvo rodinných priateľov a známych. Udržovanie v umelom spánku kvôli Johnovým zdravotným komplikáciám nemôže pokračvať. Matka si uvedomuje, že nemajú čo stratiť a požiada lekára o zahájenie prebratia Johna.

Snímka Zlom vznikla podľa neuveriteľného skutočného príbehu a je fascinujúcou pripomienkou, že viera a láska sú neraz veľmi úzko spojené aj s medicínsky nevysvetliteľnými zázrakmi.

Dráma / Životopisný
USA, 2019, 116 min
Réžia: Roxann Dawson;
Hrajú: Chrissy Metz, Josh Lucas, Topher Grace, Mike Colter, Marcel Ruiz, Dennis Haysbert, Sam Trammell, Lisa Durupt, Rebecca Staab, Ali Skovbye, Victor Zinck Jr., Kristen Harris;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: Asi 1x bitka medzi chlapcami.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): 1x vyslovenie “sakra”, po ktorom Johna upozorní jeho matka. 1x vyslovenie “panebože”. Pastor vysloviaci “kruci”.

Alkohol/Drogy/Fajčenie:

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné: Drzo sa správajúci John voči autoritám.

Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.