Film: Like Dandelion Dust (2009)

Dráma / Rodinný
USA, 2009, 100 min
Réžia: Jon Gunn
Hrajú: Mira Sorvino, Barry Pepper, Cole Hauser, Kate Levering, L. Scott Caldwell, Abby Brammell, Brett Rice, Kirk B. R. Woller;

Emotívny príbeh o rodine, pripútanosti, identite, ale i ľudských slabostiach, ktoré ničia mnohé úžasné veci, ktoré môžu človeka v živote postretnúť. Film o vzťahu medzi dieťaťom a jeho milujúcimi nevlastnými a biologickými rodičmi.

Dej filmu
Wendin manžel Rip je notorický alkoholik a jedného dňa ju brutálne zbije. Wendy ešte stihne privolať políciu. Tá ho zatkne a ide na niekoľko rokov do väzenia. Po prepustení je z Ripa iný človek. Nepije a spolu s Wendy chcú začať nový život. Po krátkom čase Wendy prezradí Ripovi, že v čase, keď ho zobrali do väzenia, bola tehotná a keď sa im narodil chlapček, rozhodla sa dať ho na adopciu. Avšak papiere umožňujúce adopciu boli namiesto otca podpísané menším podfukom. Rip túži po synovi a tak sa rozhodnú konať a získať chlapca späť. Ich syn sa volá Joey a býva u milujúcich nevlastných rodičov. Tí o neho nechcú prísť a sú rozhodnutí urobiť všetko možné, len aby chlapec u nich zostal. V ich neprospech je, že úrady sú naklonené návratu chlapca do jeho biologickej rodiny. Avšak Joey prirodzene navyknutý na svojich adoptívnych rodičov, trpí tým, že ho vytrhávajú z jeho rodiny, kde vyrastal a nejaví o svojich biologických rodičov dostatočný záujem.
Po jednom stretnutí oboch otcov, prestáva Rip zvládať nahromadené napätie a začne opäť piť. Navyše pri jednej návšteve ublíži aj malému Joeymu. Napokon sa situácia vyvinie tak, že Wendy je rozhodnutá ponechať Joeyho v jeho adoptívnej rodine. Chápe, že by to u nich doma dobre neklapalo, napriek tomu, že v Ripovi je veľa dobrého, avšak Wendy veľmi dobre vidí, že Rip má problém dostatočne kontrolovať svoje zlozvyky a závislosti. Wendy sa ukazuje ako skutočne milujúca matka, ktorá nemá zvecnený pohľad na dieťa, ale chce v prvom rade jeho dobro.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita: Zopár krát vzývavo oblečené ženy.
Násilie a brutalita: Raz sa vyskytne pár záberov bitia Wendy jej manželom, tiež určité násilie aj na malom Joeym zo strany Ripa. Viac krát ukážka po bitke poranenej Wendy.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie: Viac krát opitý Rip jeho opíjanie sa.
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Hádky medzi Wendy a Ripom.
Iné: Snaha vytrhnúť dieťa z rodiny, kde sa naviazalo na svojich milujúcich rodičov.
Vhodnosť pre deti od:
12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment