Film: The Appointment (1991)

Dráma
USA, 1991, 39 min
Réžia: Rich Christiano;
Hrajú: Branden Williams;

Film, ktorý môže človeka motivovať k hlbšiemu zamysleniu sa nad smrťou, životom po smrti a celkovým zmyslom života. Centrálnou myšlienkou je úryvok z Biblie, kde sa hovorí, že: …je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd… (List Hebrejom 9,27)

Dej filmu
Liz je novinárka, ktorá si cez svoje články rada uľaví na adresu kresťanov. Nezaujíma sa o vzťah s Bohom a jej život je opretý o mnohé predsudky a stereotypy. Jedného dňa ju navštívi neznámy muž, ktorý jej oznámi presný dátum a čas jej smrti. Liz to najskôr neberie vôbec vážne, neskôr sa však u nej objavia určité obavy, ktoré postupom času gradujú. Rozhodne sa urobiť anketu medzi ľuďmi z ulice ako sa možno dostať do neba. Ich odpovede sú väčšinou značne pomýlené, ale Liz je relatívne oboznámená so správnou odpoveďou. Napriek rastúcemu strachu zo smrti, ale nemá príliš ochotu zmeniť svoj život a skôr sa neustále snaží presvedčiť samu seba, že ona určite ešte nezomrie.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Jedná sa o trochu starší film, čo sa odráža aj na jeho celkovej úrovni. Pointa by sa dala spracovať aj profesionálnejším spôsobom.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment