Film: The Appointment (1991)

Film, ktorý môže človeka motivovať k hlbšiemu zamysleniu sa nad smrťou, životom po smrti a celkovým zmyslom života. Centrálnou myšlienkou je úryvok z Biblie, kde sa píše: …je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd… (List Hebrejom 9,27)

Film_The_Appointment_1991_02

Dej filmu

Liz je novinárka, ktorá si cez svoje články rada uľaví na adresu kresťanov. Nezaujíma sa o vzťah s Bohom a jej život je opretý o mnohé predsudky a stereotypy.

Jedného dňa ju navštívi neznámy muž, ktorý jej oznámi presný dátum a čas jej smrti. Liz to najskôr neberie vôbec vážne, neskôr sa však u nej objavujú určité obavy, tie postupom času gradujú.

Rozhodne sa urobiť anketu medzi ľuďmi z ulice ako sa možno dostať do neba. Ich odpovede sú väčšinou značne pomýlené, ale Liz je relatívne oboznámená so správnou odpoveďou.

Napriek rastúcemu strachu zo smrti, nemá príliš ochotu zmeniť svoj život. Skôr sa neustále snaží presvedčiť sama seba, že ona určite ešte nezomrie.

Po zapnutí titulkov je pre preklad do slovenčiny potrebné kliknúť na ozubené koliesko -> Titulky -> Automaticky preložiť -> Slovenčina.

Dráma
USA, 1991, 39 min
Réžia: Rich Christiano;
Hrajú: Branden Williams;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Jedná sa o trochu starší film, čo sa odráža aj na jeho celkovej úrovni. Pointa by sa dala spracovať aj profesionálnejším spôsobom.
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.