Film: Vzoprieť sa obrom / Facing the Giants (2006)

Film o tom ako Boh chce robiť v živote každého zázraky, pokiaľ dá Bohu priestor na ich realizáciu, pokiaľ dá Boha na prvé miesto vo svojom živote a pokiaľ človek odmieta hriech, ktorý tomu všetkému bráni.

Film_Vzopriet_sa_obrom_2006

Dej filmu

Grant Taylor trénuje futbalové mužstvo na jednej kresťanskej strednej škole. Tím, ktorý vedie nie je príliš úspešný a na začiatku novej sezóny ho postihne ešte jedna strata kľúčového hráča Darrena.

So svojou ženou má pekný manželský vzťah, ale inak je jeho život plný neúspechov. Tie neobchádzajú ani jeho kariéru trenéra a vedenie školy spolu s rodičmi začnú uvažovať o výmene Granta Taylora za iného kouča.

Celý svoj život začne Grant vnímať ako jednu veľkú katastrofu. Začína sa pýtať: „Čo robí Boh?“, „Prečo je to také ťažké?“ Začne hľadať odpovede v Písme. Po nejakom čase, začne prosiť Boha o pomoc a napriek všetkému ho chváli a oslavuje. Neúspechy privedú Granta bližšie k Bohu.

Grant mení svoj život a snaží sa k tomu povzbudzovať aj svoje okolie. Nechce, aby víťazstvo vo futbale bolo hlavným cieľom jeho zverencov, je to málo. Všetko raz bude aj tak zabudnuté. Nie sú tu, aby získali slávu, zarobili peniaze a zomreli. Navrhuje novú tímovú filozofiu – futbal ako nástroj, ktorým majú uctievať Boha. Chce, aby ho velebili, keď budú vyhrávať, chce aby ho velebili, keď budú prehrávať.

Vďaka Grantovmu novému mysleniu začínajú aj viacerí Grantovi zverenci meniť svoj život a vzťahy k lepšiemu.

Dráma / Športový
USA, 2006, 111 min
Réžia: Alex Kendrick;
Hrajú: Alex Kendrick, Erin Bethea, Janet Lee Dapper;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné: Odbitie ponuky umelého oplodnenia, ktoré obnáša viacero etických problémov, odpoveďou, že na to nemá Grant s manželkou financie.
Vhodnosť pre deti od:

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.