Film: God’s Not Dead 2 / Boh nie je mŕtvy 2 (2016)

gods_not_dead_2

Dráma
USA, 2016, 121 min
Réžia: Harold Cronk;
Hrajú: Melissa Joan Hart, Jesse Metcalfe, Hayley Orrantia, Ernie Hudson, Ray Wise, Robin Givens, Jenn Gotzon, David A.R. White, Maria Canals-Barrera, Fred Dalton Thompson, Trisha LaFache, Pat Boone, Jon Lindstrom, Tommy Blaze;

Zatiaľ čo prvý diel filmu God’s Not Dead sa zameral na mladého kresťanského študenta, ktorý vyzval svojho ateistického profesora na preskúmanie dôkazov jeho ateistickej viery, nový diel je zameraný na ohrozovanie náboženskej slobody v západnom svete.

Dej filmu
Keď stredoškolská učiteľka dejepisu Grace Wesley dostane na vyučovaní od žiačky otázku o Ježišovi, primerane sa snaží poskytnúť na ňu odpoveď. Vtedy ešte netuší do akých problémov ju v novodobom extrémne sekularizovanom školskom prostredí táto jej reakcia dostane. Nasleduje súdny spor, ktorý je jadrom filmu, kde nejde len o Graceinu kariéru, ale aj o hrozbu, že diskusie o Bohu budú zo školských učební a verejného fóra vylúčené. Súdny spor ponúka divákovi zamyslenie nad osobou Ježiša Krista, ponúka analýzu viacerých otázok, ktoré si v spojitosti s jeho osobou možno klásť. Následne sú predkladané rôzne dôkazy a indície, ktoré potvrdzujú historickosť Ježišovej osoby. Je poukázané na to, že historici o existencii Ježiša Krista prakticky, možno až na pár výnimiek, nepochybujú. Súdny spor napokon učiteľka Grace vďaka veľmi dobrým svedkom vyhrá. Medzi svedkami nechýba napríklad aj na Slovensku dobre známy Lee Strobel (Návrat domů: Kauza Kristus, Kauza viera, Kauza Stvoriteľ, Kauza Ježiš).

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita: Pár krát zvlášť v úvode filmu vyzývavo oblečená študentka v šortkách a krátkej sukni.
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 12

DVD k zakúpeniu

Leave a Comment