Film: Kniha džungle / The Jungle Book (2016)

Dobrodružný / Dráma / Rodinný / Fantasy
USA, 2016, 105 min
Réžia: Jon Favreau;
Hrajú: Neel Sethi, Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Lupita Nyong’o, Christopher Walken, Giancarlo Esposito, Jamie Dornan, Garry Shandling, Jon Favreau, Sam Raimi, Russell Peters, Allan Trautman, Dee Bradley Baker;

Známe dobrodružstvá Maugliho a jeho priateľov z džungle v krásnom modernom spracovaní. Tak ako v každej džungli vrátane tej našej, platia určité pravidlá aj v džungli, kde žije Mauglí. Význam rešpektovania pravidiel je jedným z hlavných posolstiev tohto pútavého dobrodružného filmu.

Dej filmu
Maugli, ktorý bol vychovaný svorkou vlkov sa stáva tŕňom v oku mocnému tigrovi Šér Chánovi. Ten žiada Mauglího smrť, pretože nepovažuje Mauglího za súčasť spoločenstva ich džungle. Šér Chán zabil Mauglímu otca a preto sa bojí o svoj život, keď Mauglí vyrastie.
Vlci sa spolu s panterom Baghírom pokúsia zachrániť Mauglího tak, že ho odvedú do dediny, kde žijú ľudia. Počas výpravy k ľuďom zažíva Mauglí rôzne dobrodružstvá, ktoré začínajú útekom pred Šér Chánom, pokračujú cestovaním na byvoloch, stretnutím s hadom Ká, medveďom Balú a ďalšími. Keď sa Mauglí dozvie, že Šér Chán zabil jeho blízkeho vlčieho priateľa, rozhodne sa skoncovať s tým ako Šér Chán terorizuje džungľu. Napokon sa mu to aj vďaka Šér Chánovej nafúkanosti podarí. Príbeh o tom, že priateľstvo a spolupatričnosť sú viac než moc a sila.

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Leave a Comment