Film: Kniha džungle / The Jungle Book (2016)

Príbeh o tom, že priateľstvo a spolupatričnosť sú viac než moc a sila. Známe dobrodružstvá Maugliho a jeho priateľov z džungle v krásnom modernom spracovaní. Tak ako v každej džungli vrátane tej našej, platia určité pravidlá aj v džungli, kde žije Mauglí. Význam rešpektovania pravidiel je jedným z hlavných posolstiev tohto pútavého dobrodružného filmu.

Film_Kniha_dzungli_2016

Dej filmu

Maugli, ktorý bol vychovaný svorkou vlkov sa stáva tŕňom v oku mocnému tigrovi Šér Chánovi. Ten žiada Mauglího smrť, pretože nepovažuje Mauglího za súčasť spoločenstva ich džungle.

Šér Chán zabil Mauglímu otca a preto sa bojí o svoj život, keď Mauglí vyrastie. Vlci sa spolu s panterom Baghírom pokúsia zachrániť Mauglího tak, že ho odvedú do dediny, kde žijú ľudia.

Počas výpravy k ľuďom zažíva Mauglí rôzne dobrodružstvá, ktoré začínajú útekom pred Šér Chánom, pokračujú cestovaním na byvoloch, stretnutím s hadom Ká, medveďom Balú a ďalšími.

Keď sa Mauglí dozvie, že Šér Chán zabil jeho blízkeho vlčieho priateľa, rozhodne sa skoncovať s tým ako Šér Chán terorizuje džungľu.

Dobrodružný / Dráma / Rodinný / Fantasy
USA, 2016, 105 min
Réžia: Jon Favreau;
Hrajú: Neel Sethi, Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Lupita Nyong’o, Christopher Walken, Giancarlo Esposito, Jamie Dornan;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:
Násilie a brutalita: Viac krát zabitie niektorej zo zvieracích postáv v súbojoch.
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres: Pár scén, ktoré môžu hlavne mladšieho diváka vystrašiť.
Iné:
Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.